Hrušeň Dicolor



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?) 
11.3.2012 20:49

Guláš nevadí, v kvase sa to zrovná wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.3.2012 21:40

Snad první, kdo přišel s názorem, že mu připadají Dicolorky fádně sladké byl Paľo. Já jsem to minulý rok mohl jen potvrdit. Pokud ovšem plody na mých fotkách jsou opravdu Dicolorky. Ale byly velmi podobné těm na Paľových fotkách z jeho vlastního stromu. Rozhodně bych po vlastní zkušenosti nikomu nedoporučoval, aby si je schovával co nejdéle, i když vypadají, že jsou stále ještě v dobré konzumní kondici. Je to ale jen jedna konkrétní zkušenost. Stále ještě můžeme věřit, že budou super i na Vánoce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 165.203 (?), 12.3.2012 8:26

Ako správne napísal Petr, chuť hrušky Dicolor ani nevyrovnanosť plodov som nechválil. Nenašiel som v nej aromatickosť či korenitosť.  Inému bude možno sladká šťavnatá dužnina vyhovovať. Krása plodov pre mňa nie je podstatná. Je pravda, že farebne patrí Dicolor k najkrajším českým kultivarom. V chladnejších polohách vďaka neskoršiemu dozrievaniu v porovnaní s teplými oblasťami bude pravdepodobne dlhšia aj doba konzumovateľnosti, za predpokladu dostatočne studenej pivnice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.165 (?), 26.3.2012 14:58

Zadavatelka: Ještě jednou děkuji všem za rady a poprosila bych ještě o radu se stříháním. Na prvních dvou fotkách je právě hrušeň dicolor - podnož kdouloň. Nevím, jestli byla ostříhaná správně, moc se mi nezdají ty boční větvě, podle prostudované literatury bych řekla, že směřují moc kolmo vzhůru, ale jsem laik, tak budu ráda za každou radu.

No a na další fotce pak třešeň Van, podnož Colt.

Studovala jsem na internetu+knížky, ale přece jen realita je o něčem jiném, bohužel mi tu chybí odborník, který by mi ukázal co a jak. Loni jsem si jednoho pozvala na prořezání staré jabloně - sama jsem si netroufla a lituju do dneška, protože to, co udělal je v každé knížce na první straně jako vyvyrujte se těchto chyb :-(

Tak budu ráda, když poradíte, díky moc - Hana


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.165 (?), 26.3.2012 15:01

Dicolor

Dicolor
Dicolor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.165 (?), 26.3.2012 15:04

Van


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika