hrušeň Dicolor



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
27.12.2016 23:09

Já bych byl u nás k dikolorkám tvrdší. O krásném stanovišti se mluvit nedá, přesto řada odrůd přinese slušné plody. Dicolor ale kope sotva okresní přebor, má zajímavou jen barvu slupky. Plody jsou drobné, chuťově předvedou jen sladkost, nic víc, hodně jich popadá před sklizní a deklarovaná dlouhá skladovatelnost moc dlouhá není. Já už jsem se jí zbavil.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 26.12.2016 20:35

Díky za názor a za fotky. Přesto nemůžu v žádném případě souhlasit s tím, že Dicolor je v chuti to samé, co Williamsova. Ta je mnohem výraznější. Přesto má Dicolor svoji určitou originalitu. Letos se vůbec všechny tyto novější kříženci v kvalitě povedly. Otázka je, co si kdo představuje pod termínem sladce - hrušková chuť. Není to jistě nic originálního, jako u starých odrůd, přesto mně osobně takovéto plody vyhovují. Opakuji ale, že se nejedná o žádnou kořenitou, pikantní příchuť ani o natrpklost. V minulém roce takové chuti jednoznačně kraloval Generál Leclerc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.243 (?), 27.12.2016 17:17

Dicolor sa Wiliamsovej v chuti určite nevyrovná, síce je sladká ale má málo hruškovej arómy oproti Wiliamsovej.Vzhľadovo je to skutočne pekná odroda.

Pán Ivan odroda Abate Fetel ktorú máte sa zberá pred Konferenciou alebo až po nej? Ako dlho sa Abate Fetel dá skladovať?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 27.12.2016 17:50

A jak by pán Ivan hodnotil chuť Xénie a Harrow Delight? Bylo by nějaké srovnání? Například Harrow Delight s Williamsovou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.75 (?), 27.12.2016 18:51
Pre p.Jano: Na Abate Fetel si ešte musím počkať, stromček na duli som sadil v okt.2015. Ujal sa pekne, zdá sa že to bude dobre tvarovateľná sorta. Predpokladám že A.F. by v mojich podmienkach mohla byť oberaná niekedy medzi Konferenciou a Boscovou, teda v prvej polovici septembra. Budem potom referovať. Pre Petra z P.: Do toho popisovania chutí sa mi moc nechce, je ťažké to vyjadriť. Pre mňa sa obe odrody (Nojabrskaja i Harrow Delight) kvalitou približujú k Boscovej, ktorú ja považujem za top-sortu. Nojabrskaja je viac sladká, H.D. má tú "korenitosť" alebo "říz", pod čím si ja predstavujem ten typický hruškový chuťový vnem niekde vzadu na jazyku a podnebí, ktorý dlhšie pretrváva a po ktorom si poviete "toto je Pani Hruška". To je práve to čo má Dikolorka (podľa mňa) málo výrazné resp. plytké. Harrow D. je iná než Williamsova (ak sa nemýlim tak tam je vzťah dcéra-matka), ale obe rozhodne ten říz a typickú hruškovú arómu majú. Ťažko sa mi to popisuje. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.75 (?), 27.12.2016 19:16
Tak som si to radšej pozrel aby som nezavádzal a je to tak - Harrow Delight je priamym potomkom Williamsovej (viď foto). IH. (Pre istotu: Bartlett je synonumum pre Williamsovu).

Moja prvá úroda Harrow Delight
Moja prvá úroda Harrow Delight
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 27.12.2016 19:43

Sklizňová a konzumní zralost Harrow Delight se u Vás shoduje s Williamsovou? Harrow Delight bude asi krapet ranější, viďte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.61 (?), 27.12.2016 21:19
Áno, H.D. je o niečo skoršia - prvá polovica augusta. W. oberám koncom augusta. Konzumná zrelosť je v podstate okamžitá, skladovateľnosť krátka. Veď to u W. poznáte. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 27.12.2016 21:40

Mám Dicolor na celodeně nezastíněném místě 300M, půda je vyhřátá a hrušky jsou tak pak srovnatelné chutově s těmi lepšími odrůdami. Když si jednou za rok koupím hrušky v obchodě, nedá se to vůbec srovnat chutově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.61 (?), 27.12.2016 22:14
Pre 45.252: Súhlasím, pri hruškách veľmi záleží na podmienkach v akých sú pestované (aj keď sú odrody ako napr. Konferencia ktoré bez straty kvality znesú aj tvrdšie podmienky, a tiež sem zrejme patria aj viaceré staré a krajové sorty). Dicolor sa vie odvďačiť za starostlivosť a dobré stanovište naozaj krásnymi plodmi, dokonca aj čo do veľkosti, ktorá nie je práve jej prednosťou (viď foto Dikolorky a mojej ruky). Zopakujem svoj názor: Dicolor patrí k lepším hruškám, ale aby kopala hruškovú ligu majstrov, na to jej kvalita nestačí. Ja ju v záhrade mám a neplánujem sa jej zbaviť. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 27.12.2016 23:09

Já bych byl u nás k dikolorkám tvrdší. O krásném stanovišti se mluvit nedá, přesto řada odrůd přinese slušné plody. Dicolor ale kope sotva okresní přebor, má zajímavou jen barvu slupky. Plody jsou drobné, chuťově předvedou jen sladkost, nic víc, hodně jich popadá před sklizní a deklarovaná dlouhá skladovatelnost moc dlouhá není. Já už jsem se jí zbavil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika