hrušeň Dicolor



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
29.9.2016 12:39

smiley To je asi nedorozumění, mluvil jsem o svém stanovišti, kde stíní z jihu sousedova vzrostlá višeň. Kupované Dicolorky mně ale vždy zpočátku chutnaly. Vzpomínám na ty mimořádně velké plody od trhovce, které jsme tady nejdříve považovali za Křivici. Říkal jsem si, že na starou odrůdu to byla velmi povedená chuť a on to byl nakonec Dicolor. V těch mých plodech chybí aroma a alespoň nepatrně kyselin, což podle mě dobře vypěstované Dicolorky zpočátku mají, později jsou už také fádní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.9.2016 10:44

na starou odrůdu to byla velmi povedená chuť

Myslel jsem na starou málo rozšířenou odrůdu. Křivice určitě nedosáhla takového věhlasu jako Děkanka Robertova, Boscova lahvice, Williamsova, Konference, Charneuská atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.12.2016 17:10
Koupil jsem dnes i nějaké ty Dicolorky. Jsou větší než ty moje a vybarvenější. Chuť je standartní, nemyslím, že špatná. Sladká s nepatrnou ovocnou příchutí. Ani ty moje nejsou nejhorší. Mám tady i svoje Astry, samozřejmě ne kytky, ale hrušky. Také se jedná o sladší typ plodů. Ani na ně si stěžovat nemůžu. Na kořenitější chuť se musí holt pěstovat jiné odrůdy, to se nedá nic dělat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 19.12.2016 18:08

Dicolorky jsem sklízel až v půlce října, oproti loňsku se nechtěly dlouho vybarvovat. Ke konzumaci přišly po Williamskách a Konferenci začátkem listopadu a byly výborné. Dokonce žena si pochvalovala jejich "kořenitou chuť" a prohlásila, že kdo to necítí, musí mít umělé patrowink. Bohužel zatímco loni vydržely do Vánoc, letos už začátkem prosince byly jen sladké, měkké a začaly hromadně hnít od jádřince (ve sklepě letos ideální teplota pod 4st.). Takže v podmínkách Ostravy a na kdouli - vřetenu je to jen pozdně podzimní hruška, neb zimy se nedočká...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.12.2016 11:44

Otázka je, jestli Vám to žena neříká jen proto, aby jste měl radost. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.12 (?), 20.12.2016 13:03

Dicolor je chutná a na pohľad aj veľmi pekná hruška ale chuti Boscovej alebo Wilamsovej nedosahuje.Pár plodov som dal do chladničky ale aj tak do Vianoc nevydržali.Musel som ich zjesť začiatkom decembra-prosince inak by boli zhnili.Je to neskorá jesenná odroda nie zimná.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.12.2016 15:55

To já, milý pane Jano, netvrdím, že se vyrovná. Ovšem s kvalitou mých drobných nevybarvených Dicolorek jsem v současné době spokojený. Oproti těm větším a vybarvenějším kupovaným plodům mají nyní hutnější dužninu, sladce hruškovou koncentrovanější chuť. Ty kupované jsou sice větší, ale přece jen více mdlejší.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 26.12.2016 12:14

Excelentní odrůda jak chutově, tak vzhledově, chut se podobá letní Wiliams. V lednici do 5C vydrží Dicolor nejméně do konce prosince, spíše i ledna, viz. dnešní fota. Nehnije, pokud s ní bylo šetrně zacházeno a vyzrála tak akorát na stromě, NE přezrála.V místnosti či sklepě s kolísavou teplotou nevydrží, vyzkoušeno. Kolik za tuto odrůdu (za kilo) chce obchod či velkopěstitelé víte někdo?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 26.12.2016 12:16

další


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.247 (?), 26.12.2016 12:31
Pekné hrušky. Mne tento rok Dicolor vydržala v pivnici (sklepe) dlhšie než po minulé roky, tak pol bedničky tam ešte mám, ale už majú najvyšší čas na skonzumovanie. Pred rokom končila Dicolor už začiatkom decembra. Ohľadom výzoru s Vami súhlasím, najmä tá sýta červeň po Holenickej ju robí atraktívnou. Čo sa týka chuti tak tu sa asi nezhodneme, Dicolor nie je zlá, ale do kvality Williamsovej jej podľa mňa niečo chýba. Ale proti gustu žiaden dišputát. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika