Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chaty, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Hnojiva > Lignohumát

Pokojové rostliny, orchideje, masožravé rostliny, kaktusy a sukulenty, palmy, choroby a škůdci, půdy a hnojiva

Lignohumát

host - xxx.xxx.69.62 (?)
14.8.2009 15:37

Dostala jsem asi dvě deci Lignohumátu bez návodu. Jakou prosím používáte koncentraci postřiku? Dík.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Lignohumát nic moc, lepší je mykorhizní příp..., host, 4.1.2013
Já jsem loni taky neodolala a investovala do ligno..., host, 4.1.2013
Jak jsem četl, tak není lignohumát jako lihnohumát..., Jan pěstitel, 2.1.2013
Já zkoušel lignohumát na semena paprik a nic moc n..., Jan pěstitel, 2.1.2013
Četl jsem o účinnosti lignohumátu i nějaké studie,..., Jan pěstitel, 2.1.2013

Lignohumát

host - xxx.xxx.47.145 (?)
16.6.2009 11:35, počet návštěv: 66780
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s používáním lignohumátu? Dostal jsem se k výprodeji a mám doma 5l za stovku :-) Nevím ale přesně jak jej nejlíp použít. Napadlo mne i použití na trávník. Je ho totiž hodně a po otevření asi dlouho nevydrží.
Připojit reakci   

Lignohumát

host - xxx.xxx.124.19 (?)
6.8.2009 23:08
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Lignohumát jsem si sehnal před touto sezónou a s používáním jsem velmi spokojen, používám ho zejména na zeleninu a na jahody a podle laického srovnání je to lepší než bez něj a navíc je zcela bio.Jeden odkaz s návodem.

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.99.129 (?)
10.8.2009 7:08

Lignohumát jsem letos použila poprvé a zcela zodpovědně prohlašuji, že je to bomba. Použila jsem ho na vše. Na stromy, zeleninu, květiny i trávník. A vše, na co jsem ho nastříkala vypadá jak z katalogu. Přidávala jsem jej do všech postřiků proti různým škůdcům i jen tak samotný. Papriky i rajčata neduživé po několika aplikacích tmavě zelené listy a obří plody, taktéž cibule a česnek.Květiny v truhlících vypadají poprvé jak mají. Doporučuji vřele.

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.69.62 (?)
14.8.2009 15:37

Dostala jsem asi dvě deci Lignohumátu bez návodu. Jakou prosím používáte koncentraci postřiku? Dík.

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.0.235 (?)
15.3.2010 14:58

Zdravím,

Lignohumát je fakt "bomba" - měl jsem v tom namočený všechny semena na sadbu cca 24hodin a fakt to perfektně funguje. roslinky se zdají výrazně silnější a zdravější, tedy kromě hlávkového salátu ten za týden ze semen narostl asi 5-6cm, takž pujde do kompostu. Ostatní sadbu stále roztokem rosím (mlžím) přímo na list a zatím fakt super. Jsem po dlouhé době velice spokojený - teda až na ten "vyčouhlej" salát :-)

Přeji podobné úspěchy Tonda

Připojit reakci

Lignohumát

Miloš Vysloužil (10213) - xxx.xxx.65.50 (?)
15.3.2010 15:17

Když mně ty všechny pochvalné příspěvky připadají podezřelé, jakoby napsané jednou rukou (možná rukou dealerovou).
  Trochu protimluv:
měl jsem v tom namočený všechny semena na sadbu...
a dále je psáno:
...roslinky se zdají výrazně silnější a zdravější...
Napadá mě: jak to mohl pisatel porovnat, že jsou rostlinky zdravější a silnější, když měl namočeny  všechny semena? (správně všechna)
Moje babička říkávala: "To co je na všechno, většinou není k ničemu. " Přitom o agrobyznysu neměla ani tuchy.

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.11.254 (?)
17.3.2010 20:30

jsem trochu z byznysu, obecně platí, že to co řekne v televizi Přemek, po tom je na druhý den sháňka, lignohumát je podpůrný přípravek, zkuste se zeptat u profi pěstitelů, kdo z nich ho používá? Myslím že jich moc nebude. Rostliny jsou na tom s nároky na živiny jako lidi,  porovnávat rostliny přihnojené s nepřihnojenými je jako mluvit o hladovém a nasyceném člověku, řekl bych že po dobrém jídle budete taky vypadat o kus lépe než hladový :) Porovnejte rostliny přihnojené jakýmkoliv vodorospustným hnojivem s nepřihnojenými a budete taky mluvit o rozdílu, porovnejte rostliny přihnojené s lignohumátem s rostlinami přihnojenými vodorozpustným hnojivem a posudte zda ten rozdíl bude tak výrazný. Jen pro představu průměrná cena za 0,5 kg vodorozpustného startovacího hnojiva je kolem 80 kč, tato dávka je na přípravu 500l hnojivého roztoku, pořád se Vám zdá cena za lignohumát tak super?

Připojit reakci

Lignohumát

Marie Hledíková (194) - xxx.xxx.214.135 (?)
17.3.2010 21:20
Ano, pane doktore Vysloužile, ta moje babička ještě k tomu říkávala:" Co jeden hloupý koupí, ani deset chytrých neprodá."Ale rozhodně nechci nikoho urazit.Také jsem lignohumát sháněla.Srdečně MH
Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.25.2 (?)
9.11.2011 19:41

Lignohumat neni přimo hnojivo ale doplnkovy prostředek vyživy rostlin, směs huminovych kyselin.Použitim nic nezkazite, neda se snad nic spalit nebo přehnojit.Podobnym připravkem je Agro vitality komplex, ten je dokonce i cenově levnějši.-Jinak Lignohumatu jsou tři druhy s trochou rozdilnou recepturou.- Ale nakupovat něco jen protože to je levne mě připada trochu postavene na hlavu.

Připojit reakci

Lignohumát

Jan pěstitel (243) - xxx.xxx.255.160 (?)
2.1.2013 16:41
Četl jsem o účinnosti lignohumátu i nějaké studie, pěstitelé ho zkoušili na jahody a výsledek byl takový, že účinky jsou neprokazatelné. To je úplně stejné jako různé doplňky stravy a tabletky v lékárnách. Zdravému neuškodí a nemocného nevyléčí. Je pravda, že jsem taky nějaké menší balení koupil a občas ho použiju, ale hodnotit takové věci je opravdu velmi obtížné.
Připojit reakci

Lignohumát

Mirek (5217) - xxx.xxx.155.12 (?)
15.3.2010 15:58
Já jsem namočil semena na zkoušku a rostlinky jsou stejně vytáhlé jak před tím. Zálivka ke kořenům pokojovek - jak poznám že účinkuje lignohumát a ne zrovna hnojivo nebo jaro? Na srovnávání nemám náladu ani trpělivost.
Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.239.112 (?)
15.3.2010 17:35

Klasika. Vždy se najde někdo, kdo začne pochybovat, přestože vlastní zkušenost s tím nemá a nebo nedodrží podmínky návodu. Já se Lignohumát pokusím vyzkoušet letos. Za 100 - 150 Kč /500 ml to není zas tak velká položka např. jako litry benzínu projetého někdy zbytečně. Lidi řeší olej do dvoutaktů, přestože výrobce napíše 1:50, ale vždy někdo vymýšlí a řeší, co kdyby atd. Dát 150 Kč za olej Husqvarna na spotřebu 2 let se mu zdá hodně, ale 20 Kč za pivo nebo 80 Kč za cigarety zaplatí v pohodě.

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.84.15 (?)
17.3.2010 18:31

Měla jsem doma starou láhev Lignohumátu, ještě starý design, když se začal dovážet z Ruska a můj známý, tehdy distributor mi ji prodal s tím, že je to hrozná bomba. Pozapoměla jsem na ni, minulé jaro jsem ji vyhrabala kdesi v kůlně a přece to člověk nevyhodí, začala jsem to jen tak od oka přidávat do konve a zalévala s tím jednu řadu thují, když jsem si vzpoměla. Podle fotek tyto thuje vzrostly za léto více než o metr, velký rozdíl oproti ostatním. Takže asi to ani nepodléhá času a zůstává stále funkční. Kamila

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.246.19 (?)
18.3.2010 12:47

Dnes je na trhu viacej preparátov s huminovými látkami a preto je dobre si vybrať ten prostriedok, ktorý má jasne deklarované vlastnosti. ďaj, že je to zmes huminových a fulvinových kyselín a ich soli je bezcenný. Hľadajte výrobky, ktoré jasne stanovený obsah huminových kyselín a ich solí. Obsah fulvinových kyselín sa stanovuje obtiažne a preto sa len konštatuje, že sú. Údaj o obsahu huminových kyselín a ich solí postačuje. Obsah muninových kyselín a ich solí udáva výrobca v % v sušine, preto si všímajte vlhkosť preparátu. Čím je vyššia vlhkosť, tým je menej sušiny a teda aj menej huminových látok aj keď výrobca udáva vysoké percento. Pri výbere je ďalej treba vedieť, že soli huminových kyselín sú ľahko rozpustné vo vode a preto sa ľahko vyplavujú z rastliny a pôdy. Naopak huminové kyseliny sú vo vode nerozpustné a preto pôsobia v pôde aj niekoľko rokov. Preto sa listové hnojivo aplikuje 2 až 4 krát za rok, kým tuhý peletový preperát raz za 4 až 5 rokov. Ja som vyskúšal a používam Humac Agro.Výrobca na obale doporučuje dávkovanie a jasne udáva jeho vlastnosti: 62% huminových kyselín v sušine a vlhkosť 20%.

Želám správny výber Jomo.

Připojit reakci

Lignohumát

18.3.2010 12:53

Neviem prečo mi namiesto huminových kyselín píše glejovité. Tak si to opravte.

Jomo

Připojit reakci

Lignohumát

18.3.2010 13:16

Dnes je na trhu více preparátů s huminové látky a proto je dobre si vybrat ten prostředek, který má jasně deklarované vlastnosti. Údaj, že je to směs huminových a fulvinových kyselin a jejich soli, je bezcenný. Hledejte výrobky, které jasně stanovený obsah huminových kyselin a jejich solí. Obsah fulvinových kyselin se stanoví obtížné a proto se pouze konstatuje, že jsou. Údaj o obsahu huminových kyselin a jejich solí postačuje. Obsah huminových kyselin a jejich solí udává výrobce v% v sušině, proto si všímejte vlhkost preparátu. Čím je vyšší vlhkost, tím je méně sušiny a tudíž i méně huminových látek i když výrobce udává vysoké procento. Při výběru je dále třeba vědět, že soli huminových kyselin jsou snadno rozpustné ve vodě a proto se snadno vyplavují z rostliny a půdy. Naopak huminové kyseliny jsou ve vodě nerozpustné a proto působí v půdě i několik let. Proto se listové hnojivo aplikuje 2 až 4 krát za rok, zatímco tuhý Peletový preparát jednou za 4 až 5 let. Já jsem vyzkoušel a používám Humac Agro.Výrobca na obalu doporučuje dávkování a jasně udává jeho vlastnosti: 62% huminových kyselin v sušině a vlhkost 20%.

Přeji správný výběr Jomo.

Připojit reakci

Lignohumát

Lenka (108) - xxx.xxx.119.93 (?)
31.3.2010 16:49

Vracím se k Lignohumátu. Pro uspokojení pisatele, který se ptal na porovnání. Já jsem si skutečně chtěla ověřit jeho fungování. Takže jsem měla skupiny rostlin, kde jsem použila semínka se stejnou dobou expirace. Jenom na okraj, expirace byla v r. 2007, abych neměla velkou škodu na nových semínkách.Je velký rozdíl mezi sadbou mořenou a pak hnojenou postřikem, tak je nejhezčí. Pak je v pořadí sadba mořená   a postříkaná, nebo zalita(na střídačku) pouze vodou, následně sadba setá bez moření a zalita a opostřikována s přídavkem hnojiva. Roztok používám v barvě světlého čaje. Vyzkoušela jsem i moření dle knížky Receptt našich babiček. To jsem ještě nevěděla o lignohumátu, ale pouze o Humofixu, který jsem nesehnala. Protože jsem neměla bylinky, tak jsem použila směs čajů (přeslička, kopřiva, heřmánek, řebříček, nechtík a přidala jsem granulovaný česnek).  V roztoku jsem mořila a následně první týden rosila. Výsledek je lepší než čistá voda, ale ne tak dobrý jako s Lignohumátem. Ty rostliny jsou fakt nejlepší. Všude jsem použila i stejnou skladnu směsi výsevového substrátu a agroperlitu. Byla to piplačka, ale dopracovala jsem se k poznání.

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.165.33 (?)
21.5.2010 14:21
Na zahrádkách, kde se používá kompost a rašelinové substráty, je použití lignohumátu jen vyhozenin peněz. Své místo má na půdách chudých na humus. Tam se jeho aplikace vyplatí.
Připojit reakci

Lignohumát

Honza (605) - xxx.xxx.68.212 (?)
21.5.2010 19:58

já to zkouším zatím týden na půlce sazenic, tak pak poreferuji!

aplikuji postřikem na list, sám jsem na to zvědavý a nejlepší je prostě osobní zkušenost!

Připojit reakci

Lignohumát

2.1.2013 16:48
Jak jsem četl, tak není lignohumát jako lihnohumát a velice záleží na tom z jakých surovin se vyrabí a to se nejvíc odráží na ceně a o účinku se dá pouze polemizovat.
Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.152.34 (?)
2.6.2010 11:17

No, jde spíš o pohodlí (nebo čas). Samozřejmě, že vím, jak připravit výluh z kompostu nebo rašeliny a pak ho stejně jako přípravek typu Lignohumát nastříkat na list. Nebude to ale skladný koncentrát, který mám k dispozici, kdykoliv si usmyslím.

Připojit reakci

Lignohumát

2.1.2013 16:45
Já zkoušel lignohumát na semena paprik a nic moc nevyklíčily, tak opravdu nevím...
Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.35.156 (?)
31.7.2010 17:01

Nestačím se divit. Koupila jsem 1/2l lahvičku na jaře a jen tak jsem s ní zalila co se dalo. Rajčata rostou v plném zdraví, ale co mi vyrazilo dech, byla broskvoň. Celá léta ji stříkám proti kadeřavosti, proti chloróze. Plody má dobré, ale objevují se na nich jakoby černé tečky, které se slévají v černé mapy a v některých místech až deformují plod.

Letos bylo moc práce a na zahradu nebyl čas. Nestříkalo se proti kadeřavosti, ani se postřikem nehnojilo. Doslala jen jednu konev s Lignohumátem. Nevím, jestli právě to jaká je teď mám přisuzovat právě jemu. Žádná kadeřavost, žádná chloróza, plody jsou čisté a strom roste jak blázen. Dívám se na to s údivem a nevěřím. 

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.217.135 (?)
1.8.2010 13:50

Mam velke pochybnosti...

Připojit reakci

Lignohumát

1.8.2010 17:18

Jako všichni ostatní jsem taky podlehl masivní mediální reklamě ohledně Lignohumátu. Tak jsem ho zakoupil a u náhodně vybrané zeleniny přidávám pravidelně do zálivky.    Taktéž do postřiků stromů. 
   Nezúčastněného člena rodiny jsem požádal o hodbnocení, jestli rostliny ošetřené a zalité novým způsobem vypadají lépe a které to jsou. Tedy něco na způsob dvojitě slepého pokusu. Buď jsme slepí my, nebo je má zahrada ignorant. Rostliny vypadají naprosto stejně.
   Podobný pokus u jahod, rajčat, brambor, póru jsem udělal dřív s přídavkem zkvašených slepičinců. Rozdíl byl zcela. markantní.
   Prostě Lignohumát mě nepřesvědčil. Příspěvky popisující málem zázračné účinky přípravku mi zavánějí marketingem.  

Připojit reakci

Lignohumát

PP. [PE, 550] (3127) - xxx.xxx.70.100 (?)
2.8.2010 7:02

Holt kvašený kuřiny ničím nenahradíš...

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.152.34 (?)
3.9.2010 15:03

Nemůže to být podobně jako u antidepresiv? (Antidepresiva zdravému člověku náladu nevylepší.) Myslím tím, že pokud máte v půdě dostatek huminových kyselin/jejich solí, tak Vašim rostlinám lignohumát neprospěje a asi ani neuškodí. Já mám s lignohumátem zkušenost letos první, a dobrou: hodnoceno subjektivně "mám lepší mrkev" i objektivně "růže Hugova pět let živořící s houbovým onemocněním je po systematické zálivce zdravá". Se zájmy výrobce na mou duši, na psí uši, nemám vůbec nic společného.

Zdraví Umtata

Připojit reakci

Lignohumát

Miloš Vysloužil (10213) - xxx.xxx.61.6 (?)
4.9.2010 7:18

S těmi antidepresivy - kolega mi říkal, že když přišel do práce a viděl narvanou ambulanci, padla na něj deprese. Jak si nasadil Zoloft, či co, už mu to tolik nevadí
   Rozdíly v jednotlivých letech jsou tak velké - stačí porovnat třeba projevy šarky, velikost brambior, kvalutu česneku loni a letos. Z jednoroční aplikace nelze vyvodit závěry.

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.6.34 (?)
4.9.2010 20:28

V nějakém z receptářů vystupuje Aleš Kopřiva.Vzpomínal na svého dědečka, který si údajně připravoval něco podobného za 1.republiky.Hlavní surovinou byl dlouhodobý výluh ze shnilého dřeva + něco k tomu.Pepík

Připojit reakci

Lignohumát

skatastropha (1) - xxx.xxx.123.133 (?)
7.9.2010 12:25

Dobrý den,

taky se připojím se svou zkušeností s Lignohumátem. Nejsem žádná zkušená pěstitelka, mám doma okurky, rajčata, jahody atd.

Letos jsem se rozhodla zkusit ho na jahody, schválně jsem jeden záhot nezalívala Lignohumátem a jeden jo. Rozdíl byl teda vidět na první pohled. Jahody jsou větší a chuť šťavnatější. Jahody jsem vyfotila a posuďte sami. Říkám, že nejsem zkušená zahrádkářka, ale tohle mi stačilo. Cena myslím 120Kč za tu lahev, tak to neni zas tolik ne?

Zdraví Jana

Obrázky:
jahody
jahody
Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.80.73 (?)
7.9.2010 17:51

Já nejsem zkušený zahrádkář, ani zahradník, a nemám nic proti ničemu. Je ale zajímavé, že moji dceru, která před dvěma roky absolvovala na střední zahradnické šlole v Litomyšli, ani její kamarádku, která absolvovala zahradnickou školu v Rajhradě, jejich páni profesoři nějak zapoměli o zázračném účinku lignohumátu informovat. Ale o zálivce kopřivovým výluhem, nakvašenými slepičáky, kvalitním kompostu a hnoji, se zmiňovali často a hojně... Mirek 821

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.80.73 (?)
7.9.2010 18:01

(Kousek příspěvku se mi někam ztratil, tak to piíšu znovu) A tak se řídím zkušenostmi sváho nebožtíka otce, zkušeného zahrádkáře a strýce, zkušeného zahradníka a používám stále v hojné míře kopřivový výluh, nakvašené slepičáky, kompost a uleželý hnůj. Je to osvědčené, a(prý)  i ekologické. Co vy na to?

Připojit reakci

Lignohumát

7.9.2010 19:16

Kompost je zlatý standart - používat jej musím, i kdybych nechtěl, vzniká sám od sebe z odpadu. Hodí se kdykoli a ke všemu
Hnůj jednou za 3 roky -  pod brambory, rajčata, jahody je pro půdu a její mikroflóru požehnáním
Zkvašené slepičince - kdo je má, umí ocenit.
Kopřivový výluh nepoužívám. Jednak nemám tolik kopřiv, taky ho považuji do jisté míry za náhražku slepičinců a těch mám dost.
Umělých hnojiv se nezříkám, ale vystačím řádově s desítkami dkg ročně.

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.43.164 (?)
8.9.2010 10:58

Muzete popsat postup pripravy vyluhu? Dekuji.

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.80.73 (?)
9.9.2010 17:37

Já mám kopřiv dost a dost.  Ne tedy, že by mi rostly na zahradě, ale v práci mezi starými budovami je pozemek cca 300 m2 kde krom kopřiv neroste nic. První seč, bez semen, po usušení našrotovat na krmnou moučku, zbytek končí na firemním kompostu, nebo v mých sudech. Umělá hnojiva, ano, ale s mírou a jen na louce časně z jara, aby seno mohlo dostatečně narůst a bylo čím krmit kozy a králíky v zimě. Na zahrady (cca 4500 m2) jen kompost, hnůj, dřevěný popel, slepičáky... Mirek 821

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.121.238 (?)
7.9.2010 19:43

Umele hnojivo na travnik, niekolko kg na rok.... a v okrasnej zahrade na startovanie skoro na jar. ...pomocou travy vyrabam organicke hnojivo- travovy mulc (do kompostu sa nezmesti)....uzitkovu zahradu mam malu, tam ide vsetko z kompostu aj pol vreca popolu z krbu. Zatial sa dari dobre. A skoro som zabudol. Hnojim aj feromolom (fosfor a zelezo, i ked je to na iny ucel).

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.18.214 (?)
27.9.2010 8:20

Lignohumát za 100,- 5 litrů to je něco ředěného,  Ale doporučuji Lignohumát AM - práškovou formu, balení je 1,- nebo 25,- nebo 50 gramů, ten vydrží 3 roky. Je to bomba, bez něj si nedovedu představit práci na zahradě.

Připojit reakci

Lignohumát

27.9.2010 9:35

To já si tedy práci na zahradě bez L. představit umím. Stejně jako mí sousedé, kteří ho použili letos ke všemu. Výsledek? 
  Švestek minimum, hrušek velmi málo,  jablka strupatá, broskve žádné, ořechy žádné, brambory bídné a sežrané, mrkev taky. Slušné jen jahody a rajčata.  Samozřejmě za to nemůže žádný humát. Prostě blbý rok.

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.144.226 (?)
9.11.2011 15:05

Ale bez Lignohumátu by třeba nebyly ani ty jahody a rajčata?!

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.165.49 (?)
21.11.2011 11:36

Lignohumát se opravdu vyplatí, rostliny jsou zdravější, plodnost je vyšší, -všude tam, kde se nepoužívá kompost a rašelina. Tam opravdu poznáte velký rozdíl. Naopak na kvalitních půdách s kompostem a rašelinou rozdíl nepoznáte.

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.142.119 (?)
28.2.2012 19:51
Lignohumát je dobrá věc. Rostliny mají lepší kořenový systém. Používám ho jen při předpěstování sazenic doma a jsou takový silný.
Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.152.74 (?)
2.1.2013 9:47

Nechci Vám do lignohumátu kecat, ale za mého mlada byl jeden zahradník, původem Bulhar, co měl širokodaleko nejlepší a největší zeleninu, ovoce a nejkrásnější růže.

Ten si dělal lignohumát sám, Z kompostu - vyzděné jimky vyvedl na nejnižším místě kanálek a tu močku, co vytéká z kompostu po dešti odvedl kameninovou rourou do zakopané smaltované nádoby (jímky) a tou černohnědou kapalinou po naředění poléval snad fšecko. Rostlo mu to opravdu sqěle. No a pak ho vyhnali a zahradnictví mu znárodnilii a pak tam pár let rostla socialistická zelenina hnusná a dneska tam stojí sídliště. Měl ten Bulhar i jiné dobré fígle,  ale o tom není tenle diskus.

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.4.7 (?)
2.1.2013 13:26

Tu stavu z kompostu je dobre nechat prebublat vzduchovacom z akvarka. Je to asi kvoli zmene niektorych latok, ako su amoniak. Vola sa to kompostovy caj.

Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.103.29 (?)
4.1.2013 18:04
Já jsem loni taky neodolala a investovala do lignohumátu.Podle mých výsledků, účinek nic moc.Žádný zázrak nebo čekaný veleúspěch se nekonal.Měla jsem raději koupit další rostliny. Člověk se ale někdy musí přesvědčit sám.Bláža
Připojit reakci

Lignohumát

host - xxx.xxx.18.66 (?)
4.1.2013 19:14

Lignohumát nic moc, lepší je mykorhizní přípravek Symbivit, po nasypání ke kořínkům rostlin, rostliny rostly lépe než zaléváním lignohumátem.  zahradník Bedřich

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Kopřivová jícha915.4.20141927
Sírany310.4.2014335
Jak je to s dusíkatým vápnem71.4.2014926
Cererit x hnojivo na ovocné stromky2818.3.201421566
Příprava pro pěstování na nevyužívané zahradě816.3.2014854
Koňský hnůj487.3.201433919
Zkušenosti s uvedenými hnojivy34.3.20141810
ledek vápenný nebo amonný1226.2.201426246
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu4520.2.20145658
Prošlá doba použitelnosti hnojiva216.2.2014656
Účinost postřiku zelenou skalicí a déšt215.2.20141409
Separát kejdy24.1.2014456
Popel na zahradu?11629.11.201367608
Redkvev jako zelene hnojivo120.11.2013447
Jak připravit hnojivo z drůbežího trusu518.11.20132900
Urychlovač kompostu2816.11.201323795
Vylévaní močůvky na zahradu132.11.20132140
Výluh z kopřiv131.11.201318150
Podzimní hnojivo na trávník530.10.20134004
Hnojení a vápnění224.10.20131900
K cemu se hodi pouzit koprivovy zakvas v rijnu?222.10.20131052
Hnůj a dusíkaté vápno722.10.20132088
Horcica - pokosit a zaorat alebo iba zaorat?421.10.2013983
Vhodne kvapalne, jesenne hnojivo na ihlicnany318.10.2013561
Zelené hnojení, doba výsevu a zapravení semen do půdy48.10.20131213
Hnojení na list - kdy a čím?429.8.201311923
Hnojivo pro banánovník52.8.2013925
Hnojení květin, zeleniny a ovoce, kdy a jak82.8.20138095
Kterak co nejefektivneji zkompostovat vetsi mnozstvi travy1427.6.20139763
Jak se pozná nedostatek železa - chloróza, popř. jaký existuje přípravek - hnojivo? 1626.6.20134164
Přidání vápníku k jabloním 1713.6.20137133
10 let starý kuprikol, borax, karate a sandofan, použít anebo vyhodit?412.6.20135006
Thomasova moučka28.6.20133772
Dominator52.6.20131273
Zkrácení cyklu rostlinný odpad - kompost - zarytí do záhonu na 1,5 roku51.6.20132365
Symbivit2717.5.20135868
Klicitelnost semen v cerstvem hnoji (resi to uzrani?)39.5.2013775
Jak granulovaný kravský hnůj7720.4.201368259
Borovicové jehličí jako hnojivo57.4.20132356
Digestát230.3.2013742
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Pokojové rostliny - orchideje, masožravé rostliny, kaktusy a sukulenty, palmy
Kaktusy21.4.2014
Kaktusy17.4.2014
Kaktusy16.4.2014
Neznama květina16.4.2014
Osychání listů u kalathea16.4.2014
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Reklama | Podněty a připomínky | Kosmetika
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2014