Kopřivová jícha



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?)
17.5.2015 16:27

Pokud použijete pro přípravu výluhu celé rostliny kopřiv v celku, bude kvasný proces v celém průběhu kvašení, i po vykvašení smrdět!Rozklad rostlin probíhá pomalu...hnije a smrdí.

Já dělám hnojivý výluh z kopřiv, které nejprve nožem nakrájím na menší dílky, přidám několik kuřinců, a pokud jsou dostupné, tak i pokrájené banánové slupky.Nádobu zaleju vodou, a přikryju.Nic nesmrdí.I v největších vedrech,...na metr, když procházím okolo, žáden zápach není cítit... natož pak u sousedů, jejichž ploty jsou zatraceně blízko.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 15.9.2014 19:16

Jene z pod Javorového, a čím jste ty semenáčky spálil?

Já jsem prováděl zálivku br.semenáčků dešťovou vodou ob den,...někdy tři dni vynechal, pak přihnojil kopřivovou jíchou s kuřincem 1-2 x za týden, pak zase měkká dešťovka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.247 (?), 13.4.2014 11:48
Je možné po výrobe jíchy vyhodiť kopřivu na kompost? Mám v jíche bylinné časti aj korene. Adri
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.247 (?), 15.4.2014 19:24

fúha, keďže som bez reakcie, znamená to, že jíchu nerobíte? adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.247 (?), 15.4.2014 20:41

bola som jíchu skontrolovať (robím ju prvýkrát) a keďže sa obsah kýbla mení na čierny hnus, asi je otázka bezpredmetná a po 3 týžňoch už zjavne ani korene nebudú, čo bývavali a tak sa nebudem báť dať tú hmotu na kompost cheeky. adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 15.4.2014 21:40

Mlčení znamená souhlas. Je to ta nejhorší forma diskuse, ale nakonec jste si odpověděl sám. 

Na kompost to může přijít stejně tak jako rozšlehané s vodou do úhoru po sklizni libovolné plodiny nebo do mísy okolo kmene jabloně. Někdo to také nechává na dně sudu pro naočkování nové dávky a vylévá to na podzim na záhony před rytím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.105 (?), 28.4.2014 7:50

Ano, lze. Do kompostu rostlinný odpad patří smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
LoGa - (26) - 86.166 (?), 17.5.2015 14:04

Také bych ráda hnojivo z kopřiv vyzkoušela, ale mám zahrádku v zahrádkářské kolonii a neodhadnu, nakolik to smrdí - aby to neobtěžovalo sousedy.. dělal jste si někdo jíchu z kopřiv na společných zahrádkách?? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 17.5.2015 16:27

Pokud použijete pro přípravu výluhu celé rostliny kopřiv v celku, bude kvasný proces v celém průběhu kvašení, i po vykvašení smrdět!Rozklad rostlin probíhá pomalu...hnije a smrdí.

Já dělám hnojivý výluh z kopřiv, které nejprve nožem nakrájím na menší dílky, přidám několik kuřinců, a pokud jsou dostupné, tak i pokrájené banánové slupky.Nádobu zaleju vodou, a přikryju.Nic nesmrdí.I v největších vedrech,...na metr, když procházím okolo, žáden zápach není cítit... natož pak u sousedů, jejichž ploty jsou zatraceně blízko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 15.231 (?), 17.5.2015 16:42

nesmrdi... pretoze je to zakryte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
LoGa - (26) - 86.166 (?), 20.5.2015 16:39

Ok, děkuji.

Nakrájím kopřivy a nádobu zakryju, snad to projde:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika