Hnůj - jak uskladnit?



host - 3.4 (?) 
20.7.2008 18:56, zobrazeno: 4901x

Dobrý večer.

Mám na pozemku celkem chudou půdu a rád bych obohatil něčím záhony. Kompost už zraje a mám za to, že zraklý hnůj by rostlinkám udělal dobře. Mám v plánu nechat si nějakou kupu přivézt a postupně vpravit do hlíny záhonků. Neohrozí taková kupka hnoje, volně ložená, spodní vodu? nerad bych sousedům zamořil vrt. A co ze záhonů? Může se nějak podstatně vyplavovat?

Díky za rady.    Václav

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 14.1.2009 23:48

Vrt bude mít ochranné pásmo cca 10 metrů. Pokud nenecháte kopičku hnoje v jeho blízkosti tak, aby z ní nevytékala deštěm vytvořená hnojůvka do blízkosti vrtu, nemůže to vadit. Je ale lepší dovezený hnůj, byť čerstvý, (uležený je lepší) ihned zarýt do záhonků na podzim. Na jaře uhrábnout a dá se na tyto záhony sázet brambory, rajčata, okurky, kedlubny a ostatní košťálovou zeleninu. Zbytek hnoje klidně můžete hodit na zrající kompost. Podporuje tam tvorbu bakterií, jež urychlují zrání kompostu. Část pozemků musíte nechat bez hnoje pro rostliny, které čerstvé hnojení mrvou nesnášejí (cibule, jahody, mrkev, petržel). Okamžitým zarytím zamezíte ztrátě živin a neohrozíte spodní vody, příp. vrt sousedů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika