Záhon z lilií



Janama - (1) 
3.8.2007 11:36, zobrazeno: 8660x

Založila jsem si na zahradě záhon jen ze samých lilií. Ale mám problém když všechny odkvetou. Má někdo zkušenost co k nim vysadit, aby záhon byl rozkvetlý i celé léto?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88), 3.8.2007 17:45
Záleží, jak jsou daleko od sebe. Mohou tam být jarní cibuloviny, letničky i trvalky.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.8 (?), 30.4.2008 9:45

No to bych se vyřádila... Lilie mají rády přistínění spodní části (prý) tak bych kombinovala s nízkými letničkami, některé by mohly začít kvést už "zároveŇ" barevně sladně... Nechávám okolo lilií sedmikrásky, za nimi jsou minirůže...

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.179 (?), 14.5.2008 9:38

Já mezi lilie v mém liliáriu pohodím hrst semínek dvouletek. Třeba teď zrovna mám mezi nimi čínské karafiáty. Dva roky ochraňují paty lilií a působí s liliemi velmi kozistentně. Noční fialy jsou také vhodný dvouletý "plevel". Stačí je rozhodit kde chcete aby rostly. Tím, že se samy uchytí vyrostou bez sázení a přesazování, jsou nesmírně mohutné a není li zima mimořádně krutá, zůstavají jako trvalky. Jsou krásné a nádherně voní. Lilie také. Mám velmi ráda tuto kombinaci. Lilie přesazuji jednou za sedm let. Alena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika