stálobarevnost jiřin



host - 162.67 (?) 
4.8.2008 13:18, zobrazeno: 6403x

Poradte mi, prosim,jak udržet krasnou barvu jirin, ktere jsem si koupila.Většinou se mi 3.rokem yměni na cervene až fialové a to je mi lito

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.30 (?), 4.8.2008 17:51
dobry den, problem bude asi hlavne v tom, ze infikovane msice napadnou jirinku a ta další roky má pestrokvetost a postupne v dalsich letech je mensi-krní... proto dusledne likvidujte vsechny save skudce...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 4.8.2008 19:34

Já mám stejný problém. Ať koupím jakoukoli jiřinku, po několika letech z ní mám fialovou. Jediné, které odolaly jsou bílé a pak červené pomponky. Ještě když mají dobrou náladu, rozkvetou oranžové.  Ale letos zatím žádná.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 130.33 (?), 4.8.2008 21:41

Pěstuji jiřiny léta letoucí, ale se změnou barvy květu jsem se nikdy nesetkal.

Faktem ale je, že čím atraktívnější květ, tím většinou horší narůstání hlíz a tím i množení. Pokud si při sklizni hlíz odrůdy pečlivě neoznačíme a na jaře pak vysadíme ty největší a nejživotaschopnější hlízy, po pár letech ve výsadbě převládne jedna odrůda- většinou červená kaktusovka, méně často fialová nebo pomponky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 4.8.2008 22:33
Mám shodnou zkušenost jako Jiří Janča. Stačí si označit hlízy před uskladněním. Bohužel, jak už to bývá, ty nejcennější obvykle nejhůř přezimují.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 4.8.2008 22:45

No jo, určitě to tak je, jen s tím rozdílem proti tomu co píše pan Janča, že mně přezimují nejlépe ty červenofialové. Asi jsem ty lepší rozdala,  protože měly malé hlízy. Problém byl loni v tom, že mnohé ani nevykvetly, a tak jsem je nemohla označit. Ale to nic - tyhle jsou také pěkné.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika