Kosatec - uskladnění



host - 248.52 (?)
9.8.2013 22:47

Pokud se vám nechce je dávat do květináčů (když je máte po celé zahradě), dala bych do bedýnky truchu země, na to sestřižené kosatce a kořeny bych jim zahrnula zemí. Občas bych zlehka přestříkla, aby byla zem mírně vlhká, aby kořeny nezaschly. Bedýnku bych nechala venku někde ve stínu. Ale chtěly by vysadit nejpozději v září, aby přežily zimu. Jinak to jsou (alespoň "obyčejné" kosatce) dost nezmaři - na podzim jsem je vyhodila do kompostu a zjara tam zahrabané vyrážely listy  ;-))           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Schrajerka - (26) - 42.60 (?), 9.8.2013 17:07, zobrazeno: 4902x

Dobrý den mám menší dotaz.. Letos chci trochu předělat zahradu a po celé zahradě máme kosatce a chtěla jsem se zeptat jestli je mohu dát třeba na dva měsíce do bedýnky a po rekonstrukci je zase dám do země-? A nebo máte jiný nápad? děkuji :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 9.8.2013 17:43

Pokud to budete přesazovat už letos tak je založte do nádob-květináčů s popisem odrůdy dejte do stínu nebo do světlého sklepa a co nejdříve vysadit zpět. Kosatce se přesazují v červenci, ale i na podzim to jsou schopny zvládnout pokud do zimy stačí zakořenit. Já trvalky a byly to i kosatce dávám ke kompostu buď do květináčů nebo jen volně zahrnu nesvítí tam slunce a je tam vlhko mám tam i květináče s nařízkovanými rostlinami než zakoření. Když jsme zvětšovali jezírko tak tam některé kytky byly celé léto co nevysázím nebo nerozdám na zimu přihrnu i s květináčem kompostem a zakryté chvojím vydrží celou zimu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.52 (?), 9.8.2013 22:47

Pokud se vám nechce je dávat do květináčů (když je máte po celé zahradě), dala bych do bedýnky truchu země, na to sestřižené kosatce a kořeny bych jim zahrnula zemí. Občas bych zlehka přestříkla, aby byla zem mírně vlhká, aby kořeny nezaschly. Bedýnku bych nechala venku někde ve stínu. Ale chtěly by vysadit nejpozději v září, aby přežily zimu. Jinak to jsou (alespoň "obyčejné" kosatce) dost nezmaři - na podzim jsem je vyhodila do kompostu a zjara tam zahrabané vyrážely listy  ;-))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika