Kana dosna



host - 8.11 (?) 
5.9.2010 23:20, zobrazeno: 25532x

Prosím jak pěstovat kanu v nádobách?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 6.9.2010 12:14

Dobrý den, já ji pěstuji stejně v nádobách jako v zemi. Začátkem dubna zasadím do země do truhlíků a nechám v chladnějším prostředí, ale na světle na schodišti v domě. Až vyraší měla by se až po zmrzlích sázet kam chcete nebo už ponechat v nádobách. Protože jsem netrpělivá, sázím do záhonů a přesazuji do velkých květináčů začátkem května. Ještě se mi nestalo, že by nějaká zmrzla. V záhonech i nádobách jsou vysoké 150 - 200 cm, hnojím Kristalonem. Zvlášť červené listy jsou i bez květů úžasně dekorativní. Potřebují ale stále zalévat. Koncem září je ostříhám, vyndám ze země, nechám oschnout a uložím do bedýnky zpět do sklepa. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.11 (?), 6.9.2010 23:41

 Marcelo, moc Vám děkuji za obě rady a přeji Vám i ostatnim, aby jsme si užili na našich zahrádkách krásný podzim.Dana. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.45 (?), 9.9.2010 9:22

Dobrý den zkušení zahradníci, prosím poraďte : koupila jsem si včera v květinářství Kanu, jsou tam 3 v jednom hrnku. Jak dál postupovat? Je to vysoké asi 25 cm a ráda bych to dobře přezimovala, abych je měla příští rok už velké.  Mám je do zimy nechat na terase venku a potom zazimovat způsobem, jak zde popisujete anebo je ještě do zimy rozesadit na záhon, aby hlízy trochu zesílily?  Anebo bych je mohla přes zimu necht na chladnější verandě a rozesazovat na jaře? Potřebují nutně vegetační klid? Děkuji za radu. Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Smékalka - (27) - 200.133 (?), 18.9.2010 18:11

Do země je už nedávejte, zazimujte je v hrnku tak, jak popisuje paní v příspěvku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.34 (?), 14.10.2010 10:07

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda mám kany vyndat z květináče nebo je mám zazimovat v nich? Musí přes zimu zalévat? Děkuji Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 14.10.2010 12:10

Dobrý den Lenko, já bych je vyndala z květináče, ostříhala, nechala oschnout a uložila někam do chladna, ale ne do mrazu. A na jaře je pokud máte možnost nechte naklíčit v květináči a po zmrzlích zasaďťe buď do záhonu nebo do květináče. Nebo můžete rovnou sázet do nádob ve kterých je budete pěstovat. Zkušenost s přechováváním v zemi nemám, ale určitě bych je nezalévala. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.34 (?), 16.10.2010 1:06

Dobrý den Marcelo, děkuji za rady. Víte, tyto kytky jsem dostala od kamarádky, mám je v květináči před domem a vůbec nevím co s něma v zimě. Rady na tomto portále se mi velice hodí. Ještě jednou díky. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 28.3.2011 9:29

Dobrý den, mám takový dotaz, dostala jsem od sousedky kanu, říká,že to je pokojová kana, kvete ji doma každoročně.Existuji kany pokojové nebo je to stejné jak venkovní, jen ji pěstuje doma v květináči?Prosím, poraďte,děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika