Jiřiny - druh



host - 216.54 (?) 
7.9.2011 16:38, zobrazeno: 8614x

Tento rok na jaře jsem si koupila v Německu drobnokvětou /jkvět jen 3-4 cm/, nízkou červenou jiřinku. Dala jsem ji do truhlíku a nádherně se rozrostla. Nemohu ale přijít na to, o jaký druh se jedná, neodpovídá žádnému druhu nízkých a tzv. drobnokvětých jiřin, které jsem našla na internetu. Nevíte někdo, o který druh se jedná? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 7.9.2011 17:39

zkuste sem prosim dat fotografii, urcite by pomohla, nemuze jit o jirinku ze skupiny sasankovitých jirin? - ty take mohou byt nizke...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 7.9.2011 20:53

Drobnokvěté jiřinky výšky cca 30-35cm mohou být minidekorační nebo minimiňonky, květ průměr asi 5cm. Stejně malý květ mají i některé pomponky, ty jsou ale, pokud vím, vyšší.           Lída

minidekoračka
minidekoračka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.54 (?), 8.9.2011 16:25
Přikládám obrázek, jak jsem ale už napsala, podle mně se nejedná o žádný z uvedených druhů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 8.9.2011 20:35

Podle otevřeného středu by to měla být miniaturní pivoňková jiřinka. Ale fotku jsem na netu našla jen v růžové barvě, červenou musíte pohledat sama.  Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 8.9.2011 20:58
dalo by se to oznacit za pivonkovitou jirinku, ale u tchto nizkych jirinek se prilis neoznacuje jmeno skupiny, nebot mnohe nadobove jirinky jsou mnozeny i pomoci semen, proto urcovat skupinu u techto jirin se nedela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.182 (?), 8.9.2011 21:37

Na "backyardgardener" mají minijiřinky dělené na jednoduché, pivoňkovité, kaktusovité, polokakt., formálně dekorační a neform.dekorační  .  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 8.9.2011 21:44
obvykle se deli pouze vysoke, nizke jsou kapitola sama pro sebe a tudiz se toto deleni nepouziva, navic vetsina zahradkaru pestuje vysoke jiriny a nizke jsou jakousi okrajovkou, tedy vcetne tech ze semen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika