Jiřiny a slimáci



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.197 (?)
20.6.2012 21:17

Mě ožrali bažanti krom košťálovin liliová poupata.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 13.9.2010 11:54

Já jsem je letos zasadila dost pozdě a do velkých květináčů a taky dobře. Ještě nyní pěkně kvetou.

jiřinka
jiřinka
zasazené jiřiny
zasazené jiřiny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 14.9.2010 0:31

Zrovna před čtrnácti dny se v ulici, kudy chodím na zahrádku, otrávily jedné paní tři kočky Vanishem, který tam soused nasypal pro slimáky. Prý kočkám chutná - ale nepřežijí...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 14.9.2010 8:07

my jsme si koupili takovy plastovy kyticky, ktery jsou placaty a chrani granule pred destem a dele vydrzi a dom.zvirata se k tomu nedostanou..doporucuji si to koupit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 12.218 (?), 13.9.2010 9:49

Také jsem letos dopadla úplně stajně. Nedokázal přežít ani jeden lísteček. Dávala jsem na na malé lístky i uříznutou PET flašku, ale dostaly se tam slimáci také. dají se ciluze zachránit??? Mám je dát normálně zazimovat a za rok mi vyrostou, nebo se již nedají zachránit? Děkuji za pomoc Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 14.9.2010 23:33

Mně pomáhá dát kolem jiřin, když začínají vylézat, asi 1cm tlustou vrstvičku ostříhaných psích chlupů. Slimoušům se nechce do nich lézt, radši zahnou jinam. A když se potom deštěm chlupy slehnou, už jsou jiřiny větší a slimáci už takový zájem nemají. Leto jsem vůbec nemusela použít granule.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 54.208 (?), 30.10.2010 21:58

Dobrý den, chci rovněž přispět se svými zkušenostmi jak na slimáky. Jak jsem četl příspěvky, tak Ferramol 200 g za 89,- Kč se vám nehodí. Já rovněž používám různé granule, ale velmi se osvědčily velci šneci, keří nenadělají moc škody, ale hlavně se živí vajíčky plžů a slimáků. Velmi se zapomíná na povrchové hnojení Síranem draselným, který se pomalu rozpouští, vytváří sírný výkvět na povrchu půdy. Slimáci to nemají rády.   Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.116 (?), 20.6.2012 12:41

Letos u nás slimáci neřádili, jiřiny narostly, ale mám jiný problém, jsou ožrané nahoře, listy,  stonky-stvoly,  poupata květů, co mám dělat?   Je možné, že je ozobou ptáci? Některé jsou ožrané hodně, a vedle ní ani trochu. Zajímavé?! Zkuste mi poradit. Děkuji Pakostová 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.197 (?), 20.6.2012 21:17

Mě ožrali bažanti krom košťálovin liliová poupata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika