Brambořík - kdy přesadit?



Stránky: 1,  2   
host - 93.10 (?) 
3.5.2007 13:33, zobrazeno: 20764x
Dobrý den,
chtěla bych přesadit brambořík (mám ho 2 roky), asi to už potřebuje, protože měl letos většinu květů trochu deformovaných tvarů a žádné škůdce jsem na rostlině nezpozorovala, ale nevím, kdy je na to vhodná doba a kam s tou rostlinou po přesazení.
Mnohokrát děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 96.243 (?), 15.5.2007 22:14
Bramboříkům omezím po odkvětu zálivku,podle počasí je v dubnu až květnu dám na zahradu do stínu.Na konci srpna je přesadím do nové země(vrchní polovina hlízy musí zůstat nad hlínou),přenesu domů(na parapet severního okna)a začnu se zálivkou a po vyrašení zapíchnu ještě hnojící tyčinku.V zimě kvetou.Zalívejte jen do misky!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.3 (?), 27.9.2007 12:10
Prosím, existuje nějaký druh bramboříku, který by byl mrazuvzdorný, aby mohl přes zimu zůstat venku?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 190.226 (?), 12.5.2008 13:46

Chcete tím říci, že po odkvětu nenecháte hlízu úplně zaschnout a přes léto odpočinout? Pokud po odkvětu přiliji,  vyrůstá   a nabírá na květ a listy znovu a vyčerpává se přes léto.Jak necháváte hlízu odpočinout, když není možnost přesadit do zahrady? Nechat úplně zaschnout v květináči bez zálivky a světla, nebo jinak??????Tamara

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 12.5.2008 14:16

Já osobně přestanu v březnu brambořík zalévat a v dubnu ho i s květináčem odnesu do sklepa. Odsud ho vynesu na konci léta nebo začátkem září, odhrabu vrchní zeminu, přisypu novou a začnu zalévat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 190.226 (?), 19.5.2008 11:43

Milá Marcelo, děkuji Vám za radu, snad ještě detail. Ve sklepě přechováváte hlízu v úplném suchu i tmě? Já sklep nemám, ale komoru, kde je docela teplo a světlo, tak co pak?

Zdravím Vás Tamara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 19.5.2008 11:58

Milá Tamaro!

Moje maminka přechovává bramboříky na zaskleném balkoně. Prostě je přestane zalévat, odjede na léto na chatu a nechá je svému osudu. Po návratu v září, říjnu je přihnojí, přidá novou zeminu a začne zalévat.  A má je o hodně hezčí než já...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 12.5.2008 14:36

Mrazuvzdorný brambořík existuje, je malý a dává se do skalky.

Brambořík "na doma"-viz předchozí příspěvky. Můj má už 15 roků, je to hrouda velká jak dvě pěsti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 207.2 (?), 16.9.2008 12:26
Dobry den, dnes jsem koupil v Lidlu bramborik, chci ho dat na hrob. Vydrzi tam, nebo je jen do pokoje? Ma nekdo zkusenost? Diky! S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 22.31 (?), 16.9.2008 12:34

Myslím, že mám bohaté zkušenosti a zodpovědně vám mohu napsat, že u nás by vydržel tak jeden den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika