Begonie - co ted?



Stránky: 1,  2   
host - 76.86 (?) 
7.3.2007 9:39, zobrazeno: 17466x
Zasadila jsem begonie ale nejak mi nelezou jakto? Bojim se ze shnijou... zalevam je jen okolo hlizky... Diky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 114.90 (?), 16.3.2007 19:33
A ako hlboko si ich zasadila? Ja ich položím do truhlíka na hlinu a jemne zatlačím. Niekedy im trvá dlhšie kým sa preberú. Môžeš ich prikryť fóliou.

Prajem Ti veľa úspechov Natália
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.44 (?), 17.3.2007 0:15
Taky jsem je tak zasadila a povrch hlízky jsem ponechala bez zeminy a konečně teprve po 3-4 týdnech se začaly ukazovat malé výhonky,které teď rostou čím dál tím víc,pozoruji je jak ráno tak i večer a stále se vytahují .Jinak měla jsem je uložené zhruba v teplotě 15C a ničím jsem je nepřekrývala.Takový postup jsem udělala i minulý rok a vykvetly krásně.Tak že chce to jen trpělivost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.86 (?), 17.3.2007 9:29
ano taky mi uz lezou..jinak dik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.86 (?), 12.4.2007 13:00
Dobry den obracim se na Vas s radou ,porad mi nelezou begonie nasadila jsem si jich sest a jen tri lezou tak poradte abych to jeste zkusila narychlit nebo co s tim???děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 214.41 (?), 13.4.2007 22:03
s begoniii mam zkusenost ze nejrychleji klici kdyz cibulku polozim na misku s piskem za par dni uz lezou klicky, kdyz ma dva listky, tak normalne zasadim do kvetinace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 244.242 (?), 6.3.2008 15:16

A prosim jakou teplotu maji nejradeji...delam to poprve s tim piskem. Moc dekuju za radu - urcite zkusim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 244.242 (?), 6.3.2008 15:18

To jsem zase ja...a jeste prosim maji rady tmu nebo svetlo??? Dekuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?), 6.3.2008 15:39

Letos pěstuji hlíznaté begonie poprvé,tak jsem studovala.a pokaždé je to jinak.Někdo píše, před nakličováním namočit do vlažné vody jinde nechat naklíčit ve tmě ve výsevním substrátu  až se objeví klíčky tak do zeminy a na světlo a po zmrzlých vysadit do záhonu nebo truhlíku. Ta teplota je všude doporučována 18 až 20 stupňů.Já prostě dala hned cibulky do výsevního substrátu na okno, opatrně zalévám no a jedna po druhé pomalu začínají klíčit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?), 6.3.2008 19:44

Ještě mě napadlo zkuste www.begonia.cz je tam popsáno jak begonky ořivit a jak a kdy zazimovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika