Kombinace samosprašného a samičího kiwi



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 188.195 (?) 
30.4.2014 12:30

Tak ako som už písal, Weiki a Issai sú samoopelivé. Pre zlepšenie epolenia a lepšiu kvalitu plodov všek doporučujem zohnať ešte aj samca arguty. Ale to všetko tu už je, len treba čítať - čítať a čítať!!!

jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 93.96 (?), 6.7.2014 23:03

Nechcem zakladat novu temu tak si dovolim polozit otazku to tohto vlakna.

Na jar som zasadil kiwi. Rozhodol som sa pre A. arguta - Issai a kedze som sa docital, ze napriek tomu, ze je samoopeliva je vhodne k nej aj samec, poziadal som predavajuceho v zahradnictve aby mi doporucil aj opelovaca. Z obchodu som odchadzal s dvoma sadenicami. Jedna mala na karticke A. arguta issai a druha iba A. arguta. Obe som teda zasadil a kedze sa im dari dalej som neriesil. Dnes som sa vsak cirou nahodou dostal ku karticke z tej sadenice A. arguta - udajne opelovac a na zadnej strane karticky bolo okrem klasickeho navodu na pestovanie aj doslova napisane (nemecky a anglicky), ze nema kvety!

Ostal som takpovediac trochu zaskoceny. Ako to moze byt opelovac ked nema kvety? Existuje vobec arguta kt. nema kvety?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.7.2014 8:15

Tím je asi myšleno, že samčí rostlina nemá samičí květy (potažmo plody). Rozdíl vzhledu květu je dosti zřejmý. Samčí květ nemá tlustou bliznu, ale o to bohatěji kvete k velké radosti včel sbírajících pyl i nektar.

Jen je otázkou jestli jste chtěl kiwi se semínky nebo bez semínek. Kiwi není smosprašné, jen některé odrůdy plodí i bez opylení jalové plody (bez zrníček).

Jinak nastává čas pro hřížení nebo řízkování... tak pokud potřebujete rostlinek více, můžete to zkusit vegetetivně právě nyní.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.33 (?), 31.8.2014 21:37

nikdo asi neumí zodpovědět otázku o opylení pomocí pylu samosprašné odrůdy.Možná to někdo zkusil, spíše v zahraničí než u nás.
Problém s nekvetoucími argutami se stále objevuje, stále je někdo prodává.Soused je má už asi 15 let, poradil jsem mu at je vyhodí a dal jsem mu spolehlivé odrůdy.Samce má velmi dobrého, toho zachoval a já ho řízkuju i když mám i svého Praděd.  Samice preferuji ted Geneva, Dumbarton oaks, kola a kola6,Nežli zhodnotím jiné odrůdy.Mnoho lidí u nás má své nejoblíbenější odrůdy.Odrůd je tady mnoho a stále přibývají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 94.99 (?), 1.5.2015 22:20

Tak poslušne hlasím, že issai je uz v druhom roku pestovania zasypaný kvetnými pukmi ale "údajný" bezkvetý opelovač zatial ani náznak, pritom v raste trhol issai o 50% sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 188.195 (?), 4.5.2015 9:57

Nemá ten bezkvetý opelovač náhodou chlpatú stopku a veľké chlpaté listy???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 4.5.2015 10:05

Pro Boris Plintovič: Samec roste bujněji i když kvete - neztrácí energii na plody. To je divné, že nekvete. Dával jsem samce do keře jako roub a po vyrašení kvetl už ze dvou oček, které na vyzrálém roubu byly. Na druhou stranu by to Issai měl na plození zvládnout sám. Samec nejspíše jen trochu zvětší, možná zchutní plody.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 94.99 (?), 4.5.2015 12:07

tiez je mi to divne, oba (podla cedulky) od rovnakej pestovatelskej firmy,  vysadene na rovnake stanovisko, rovnaka poda, zavlaha, hnojenie, rez. Zas na druhu stranu mi stale nedava spat ta cedulka co k nemu bola, kde sa doslova v 3 jazykoch pisalo, "tato rastlina nema kvety" avsak zahradnictva ju predavaju ako univerzalny opelovac ku vsetkym argutam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 4.5.2015 13:53

?ideální popínavá rostlina pro alergiky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 94.99 (?), 4.5.2015 12:02

ne, ma listy ako klasicka arguta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika