Cydonia oblonga - kdoule



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?)
26.9.2011 18:56

ja jsem nedavno stratifikoval plody z Chilské kdoulone, tak jsem zvedav co z toho bude, ale jinak planuji vysadit 13kdouloní, s odrudou jeste tápu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Elena - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 183.242 (?), 26.7.2010 22:12

Tak jsem schválně byla najít mámu našeho kdoulového keře. Je to minimálně 60 let starý strom, nikdo se o něj nijak extra nestará, spíš vůbec, jen nějaký "dobrák" mu zavezl kmen dobře půlmetrovou navážkou. Omlouvám se za kvalitu fota, to počasí.

rostu ani nevím jak
rostu ani nevím jak
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 26.7.2010 22:19

teda Eleno, to je uzasny! to roste asi kousek od Vas, ze? no az pojedu na jizni Moravu na dovcu tak se s ni snad vyfotim :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 12.6.2011 15:06

jak vam letos vypadaji kdoulone? nema nekdo zkusenosti s pestovanim hned od semene?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 110.171 (?), 12.6.2011 18:46

Letos u mě vypadají kdouloně celmem normálně. Úroda bude letos slušná, stejně jak loni - připojuji dvě fotky. Pěstování kdouloně ze seme jsem vloni zkusil, abych měl na co roubovat hrušky. Semena z plodů je třeba po dozrání vybrat a namočit do vody - pustí mnoho slizu. Pak jsem je dal do písku stratifikovat a na jaře, když začali klíčit, tak jsem je vysel do sadbovače. Dnes jich mám tolik, že nevím co s nimi.

kdoule Isobilnaja má obrovské plody
kdoule Isobilnaja má obrovské plody
kdoule Morava
kdoule Morava
malé kdouloně - semenáčky
malé kdouloně - semenáčky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 12.6.2011 21:02

závist se mnou cloumá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 14.9.2011 22:34
porad je nelepsi odrudou Champion do nasich podminek nebo vznikly jiz lepsi odrudy? diky (cas na vysadbu se jiz blizi..)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 177.219 (?), 16.9.2011 8:37
V 90.rokoch som pestoval dulu s plodmi hruškového tvaru a veľkosti cca 15 cm. Pochádzala z Beckova v Považí. Naštepil som tento vrúbeľ do kríčka obyčajnej jabĺčkovej dule. Rodila mi až do času, kedy som vystríhal kvitnúce konáre obyčajnej dule a nechal iba ušľachtilú veľkoplodú sortu. Následujúce roky to isté: žiadna úroda. Obrovská hruškovitá duľa bola totiž cudzoopeľivá. Z rumunského pobrežia Čierneho mora som si vtedy doviezol vrúble nastrihané v parku zo stromov, ktoré plodili hruškové duľe s plodmi cez 20 cm. Dal som ich kamarátovi, ktorý ich bez záujmu nechal v chladničke uschnúť. Neskôr si "zo zúfalstva škubal vlasy". Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 26.9.2011 18:56

ja jsem nedavno stratifikoval plody z Chilské kdoulone, tak jsem zvedav co z toho bude, ale jinak planuji vysadit 13kdouloní, s odrudou jeste tápu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.36 (?), 26.9.2011 23:59
Z dulí je vynikajúci a voňavý presladený kompôt. Pred zavarením naplnených pohárov ale treba nakrájané plody krátko povariť či podusiť, aby trocha zmäkli. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 27.9.2011 7:08

tento tyden se chystam na exkurzi do kdoulon.sadu, tak jsem mooc zvedav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika