Fotky kurníku a slepic



starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.151 (?)
3.3.2013 20:13

Honzo, našel jsem prezentaci Vašeho automatického zavírání kurníku, a zajímala by mne jedna věc. Jaké parametry má to trafo na pohon toho motorku od stěračů? Předem děkuji za odpověď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 183.209 (?), 6.12.2012 20:28

No "trusný stul" teda slyším poprvé, ale když myslíte. Slepičince budete mít stejně všude.V tom kurníku slípky totiž "vylepší" svým trusem všechno.Z čeho to máte vyrobené ten kurník? To je nějaká dřevotříska či co? To Vám shnije. Pokud použijete dřevo, tak pouze masiv. OSB desky či dřevotříska jsou naprosto nevhodné do vlhka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.242 (?), 7.12.2012 20:04

no tak teď jste mě rozesmál o trusném stolu nic nevíte, ale že mě shnije osb deska víte určitělaugh...kde by se vzala vlhkost v kurníku??To je naprosto nepřípustné průvan a vlhko(hniloba) užádného zvířete a chovného zařízení..takových kurníků mám cca deset a počítám  asi 35 let co dělám plemena... no nevím jak to máte udělané vy, ale s trusným stolem je trusu na zemi a nebo na stěnách minimum a když, tak se to musí čistit pravidelně, když chcete dělat něco na úrovni..jinak osb je jen uvnitř, venek je zateplen polystyrenem, perlinka a natažen lepidlem a finálovka je K-13 venkovním štukem.Je to postavené na způsob dřevostavby, jen s tím rozdílem, že uvnitř není sádroš, ale latexem natřená osb... nemůžu si dovolit při návštěvě chovatelů mít to v bordelu a ani to nemám v povaze chovat s hromadami trusu pod hřadem... ještě dávám foto z 50let trusného stolu..Na slovensko skládám poklonu za supr kurínyes..tak by to mělo být... Někdo dělá papoušky, někdo hold drůbež

Fotky kurníku a slepic
Fotky kurníku a slepic
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jandovi - (18) - 139.21 (?), 28.2.2013 13:07

A na co tam je to pletivo? To je tam potřeba? J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.214 (?), 1.3.2013 16:27

Jestli je to dotaz na mě, tak jelikož jsem měl vloni mladé slepičky českých zlatých kropenek, tak jsem jej musel musel ohrádku zaplotit i zezhora. Slepice bez problémů zdolávaly běžnou výšku plotu. Teď už se snad trošku srovnaly se zbytkem hejna, ale raději jej tam nechám. HONZA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.242 (?), 1.3.2013 19:17

ano aby v tom propadlem trusu nešlapaly.Pletivo je odklápěcí a deska(stů) vyndávací na čištění nebo se to nechá jen seškrábnout do kolečka.Lepší je ale vyndávací aby se to mohlo ostříkat a desinfikovat


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.242 (?), 1.3.2013 19:18

ještě odklápění


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.130 (?), 3.4.2013 23:27

enlightened OSB 3, stejně jako QSB desky, jsou určené i do vlhka. aniž by došlo ke změnám jejich rozměrů nebo stability. V kolmé poloze vydrží roky a roky, horizontálně je to trošku horší. Dřevěné třísky a štěpy se smísí s vlhkuvzdorným lepidlem melamin-močovino-formaldehydového typu. Lisování těchto jednovrstvých panelů probíhá za vysokého tlaku a teplot. Máme podlahářství, používáme je, znám je. Bez problémů kurník vydrží. laugh

Blanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 30.12.2012 19:48

Tak takhle jsou ubytovány moje slepice. Není to nic extra, ale hlavně že to splní účel.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.151 (?), 3.3.2013 20:13

Honzo, našel jsem prezentaci Vašeho automatického zavírání kurníku, a zajímala by mne jedna věc. Jaké parametry má to trafo na pohon toho motorku od stěračů? Předem děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 5.3.2013 22:05

Abych řekl pravdu nevím, musel bych se na to podívat. Co vím z hlavy, tak že stěrače jedou na autobaterii tj. 12 V, na jednom trafu je psáno 20 V to druhé je slabější. Zkusil jsem to zapojit a fungovalo to, tak jsem to použil. Fakt elektrika není moje parketa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika