Otevírání - zavíraní dvířek kurníku



host - 64.242 (?)
9.4.2012 17:53

nějak nechápu..slepice to otevře a kuna né???blush

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 43.2 (?), 8.4.2012 22:28

Někde jsem viděl nápad, že dvířka i s panty jsou uložena šikmo a prosklená. Mohou i trochu zapadnout dovnitř, aby je predátoři nemohli otevřít. Rno přijde slípka, vrazí do okénka, dveře se otevřou a zůstanou otevřené. Nápad zcela bez námahy, bez nášpalných zařízení a hlavně: bez mikropočítače!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.242 (?), 9.4.2012 17:53

nějak nechápu..slepice to otevře a kuna né???blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.3 (?), 9.4.2012 20:15
Po styroch dnoch sme sa vratily domov a sliepky su v uplnom poriadku rano o siestej sa dvierka otvoria a vecer o osmej zatvoria sliepky po zapade slnka vzdy idu do kurnika same a krmivo a vodu mam v zasobnikoch aj na tyzden a skontolovat sa daju cez vebkameru ci su v poriadku k zraniu vas aj tak nepotrebuju.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 139.21 (?), 9.10.2012 9:45

A jak to děláte v zimě? Nezamrzne vám tam voda?Můžete prosím přiložit pár fotek, jak to u vás v kurníku vypadá?Jak je velký? Je dřevěný, nebo zděný? A v jakých nádobách máte vodu a krmení? A co jim dáváte, jen pšenici do zásobníku, nebo granule? Děkuji za odpověd a fotky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.49 (?), 28.11.2012 19:36

Dobrý den, jestli všem můžu poradit, tak proti zamrzání vody jsem pořídila topné folie od české firmy Malapa - a fungují skvěle. Hned jsem tam objednala i otvírač kurníku, se kterým jsme také všichni spokojeni - i slepice i my.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.13 (?), 6.1.2013 22:37

Děkuji, poradila jste přesně to co hledám, mám indické běžce (kachničky), vstávají se sluníčkem, tak bych potřebovala něco, co je pustí (to je zde ale celkem drahé, taťka snad něco vyrobí) a hlavně něco, aby měli v zimě vodu, když zůstanu dloho v práci, případně jedeme někam na víkend.

Super.

Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.209 (?), 20.3.2014 23:52

nejhorší na celé věci je to že se zde přemnožili kuny. Jednou nezavřeš a máš povšem. Do elektroniky jest doré zařadit fototranzistor a udělat ještě 20 min zpoždění.Slepice jdou spát brzy, kačeny jdou pozděj. pokud máte u kurníku přívod stě není nic problém.jde udělat dvě kamery.Jednu mám venku, druhá kouka na bydelko.dále mám kontrolu zavření a otevření dvířek.Večer to spočítám na obrazov ce.v zimně jeto fajn.dnes máte volná pásma TV.1-3 stačí ze starého videa modulátor a někam to posadit. ovladáni se dá použít z modelu, nebo autíčka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 242.195 (?), 14.4.2012 18:46

Zkus to řešit pomocí servo motorku, např pro otevírání klapek zn. Belimo, k servu tyčku na něj provázek, provázek přes jedno kolečko až k dvířkám to vše by se ovládalo soumrak.spínačem, myslím,že to je velice jednoduché zapojí prům.elektrikář

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 3.10.2012 16:19

Já jsem to vyřešil i se svými chabým elektrickým vzděláním pomocí autostěrače a dvou spínacích hodin. Jak to funguje, se můžete podívat tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 4.10.2012 0:06
Velmi fikané, jen by to chtělo zmáknout estetickou stránku věci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika