Zřejmě usychající angrešt a nerozrůstající se černý rybíz



host - 157.239 (?)
18.5.2015 22:09

Na str.ang. Vám roste i podnožovina-meruzalka-rychle odstraňte, jinak Vám ang.vytlačí-rány dobře zalepte vhodným nátěrem-obrovská ztráta energie+brána pro infekce! Černý rybíz-kůra pod ním je z různých důvodů nevhodná, i kvůli ní nedochází k požadované obměně větví, nejlepší je volná, kyprá půda. Možná byl zasazen příliš mělce, dá se udělat kruh či čtverec o větším průměru z např.cihel, dl.kostek... a doplnit vrstvou kval.zahr.zeminy, obohacené hnojivem. S.P.,Ch.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Majkl69 - (1) - 237.61 (?), 18.5.2015 21:18, zobrazeno: 4664x

Dobrý den, nějak mě zlobí angrešt. Nejdříve byla po zimě půlka stromku uschlá a teď mi zase zničehonic začaly usychat další dvě větvičky. Může to být obyčejnou závlahou, dělám něco špatně nebo je něčím napadený. Mám ho druhým rokem a loni bylo vše ok.

A druhý dotaz. Mám už nejméně 3 roky dva keře černého rybízu a dočetl jsem se, že postupně měly staré výhony likvidovat a nechávat nově vyrašené. A v tom je ten problém. Žádné nové výhony mi nevyrážejí. Zjistil jsem, že jsou trochu vidět kořeny. Je možné, že je to tím nebo je vše trochu jinak?

Zkouším přidat i obrázky, jestli z nich bude něco poznat..

Moc děkuji za případné rady.

Michal

Angrešt
Angrešt
Angrešt 2
Angrešt 2
Angrešt 3
Angrešt 3
Rybíz
Rybíz
Rybíz 2
Rybíz 2
Rybíz 3
Rybíz 3
Rybíz 4
Rybíz 4
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 18.5.2015 22:08

Černý rybíz měl být zasazen hlouběji. Nyní tvoří trochu kmínek, ale až zas tak moc to nevadí. Hlubším řezem jej přimějete k vyhánění mladých výhonů. Když ne od kořenů, tak ze dřeva těsně nad zemí. Keř nebude tak dlouhověký, ale plodit bude dobře. Řešení je dvojí - přisypat ke keři zeminu nebo keř vyrýt a zasadit hlouběji. Obojí považuji za zbytečné, když keř dřív zestárne, vysadíte nový.
     Angrešt je patrně napaden botrytidou (jistá analogie moniliového úžehu peckovin). Usychající větve je třeba rychle odstranit, i tak je osud stromku nejistý (ne-li zpečetěn).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 18.5.2015 22:09

Na str.ang. Vám roste i podnožovina-meruzalka-rychle odstraňte, jinak Vám ang.vytlačí-rány dobře zalepte vhodným nátěrem-obrovská ztráta energie+brána pro infekce! Černý rybíz-kůra pod ním je z různých důvodů nevhodná, i kvůli ní nedochází k požadované obměně větví, nejlepší je volná, kyprá půda. Možná byl zasazen příliš mělce, dá se udělat kruh či čtverec o větším průměru z např.cihel, dl.kostek... a doplnit vrstvou kval.zahr.zeminy, obohacené hnojivem. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 18.5.2015 22:22

Možná se dívám na jiné obrázky, ale já žádnou podnožovinu-meruzalku podrůstat nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika