Zasychání špiček listů jahod



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 112.187 (?) 
3.6.2015 11:24

Však to jsem právě zkoušel, a k ničemu to nevedlo. Pár anglických nebo německých odborných článků bez obrázků, které mi k ničemu nejsou, protože potřebuji jednak srovnat vizuelní projevy s nějakými fotkami, abych si ověřil, že je to ono, a pak hlavně zjistit, jaký u nás prodávaný přípravek použít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 35.93 (?), 3.6.2015 12:23

To je divne, ze nejste schopen najit zadne obrazky. Prilozen obrazek k heslu ''Gnomonia-Fruchtfäule (Gnomonia fruticola)''.
.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.187 (?), 3.6.2015 12:49

Asi si nerozumíme. Potřebuji více obrázků, se kterými bych příznaky jednoznačně porovnal. Zrovna na tomto je projev úplně jiný - neostrý okraj zhnědnutí a jakési výrůstky, asi ona houba. Já mám pravý opak, ostrou nerozšiřující se hranici zhnědnutí a bez jakýchkoli hub a parazitů. Jediné 2 obrázky, co jsem našel, které se tomu blížily, byly z jakési čínské stránky, ze které nešlo nic přelouskat. Pochopte, potřebuju to jednoznačně identifikovat a použít přípravek dostupný na českém trhu. Dohadování se o nemožnosti něco najít nemá přeci žádný smysl - jestli máte nějaký vhodný zdroj, který bych pro vyřešení svého problému mohl použít, prosím, podělte se, budu vám zavázán. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.68 (?), 3.6.2015 13:05

Zkuste tento odkaz, tam od strany 19 je popsána nemoc Gnomonia comari  -je to známé především na ořešáku jako antraknóza, která napadá také rybíz, hrách atd. Snad Vám to pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.187 (?), 3.6.2015 15:02

Díky za odkaz! No i podle něj, tj. podle obrázku a příznaků, to na tuto chorobu vůbec nevypadá, ale uvidím jistě, až jahody dozrají. Stejně už je pozdě, protože stříkat by se muselo před květem, jinak píší, že je postřik neúčinný. Přesto dík, docela užitečné info o jahodách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 3.6.2015 15:22

Prosím, zpět na začátek-kdy bylo foceno-kde byly květy? Může to také být méně typické poškození podkopníčky. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.187 (?), 3.6.2015 15:46

Bylo foceno před několika dny, 30.5. Květy a plody byly všude, toto je zrovna vyfocené místo mezi nimi. Jinak vývoj je takový, že nové listy s poškozením nepozoruji, pouze se oddrolují stávající zaschlé části listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 3.6.2015 13:10

Nemam zadny zdroj, kde by bylo hodne obrazku. Pouze se domnivam, ze to pocasim urcite nebude a pripomina to zminene choroby, resp. to bude nejaka listova choroba, ktera se muze projevit i na plodech. Pripravku na jahody moc neni, nyni na zelene ci ''bile'' plody pripada v uvahu uz jen Ortiva nebo Teldor (popr. tankmix obou pripravku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.187 (?), 26.6.2015 15:12

Tak závěr - plody byly naprosto normální, schnutí se na další listy nešíří. Nezjistil jsem, o co se jedná, ale nebylo to nijak ku škodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.32 (?), 26.6.2015 18:25
A nebylo to prechodnym nedostatkem vlahy?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika