Srstky - lámou se větvičky



PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 76.46 (?) 
5.6.2013 7:59, zobrazeno: 4864x

Dobrý den

letos jsem vysadil stromkový angrešt ostříhal ho na 1-2 očka tak jak se má. Stromek se chytl dobře a z oček vyrašily větvičky. Vše bez problémů, najednou se jeden den ulomila jedna větvička asi 20 cm dlouhá pak druhá, řekl jsem si děcka o ni zavadily tak nic, najednou dneska se ulomila další dvoj větvička, úplně stejně přímo u očka ze kterého raší. Nemáte s tímto někdo zkušenosti? Jako by nevydržely tíhu nového dřeva.

Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 16.63 (?), 7.6.2013 21:55

Dobrý den,

mám obdobný problém. Na podzim byl zasazen angrešt PAX. Roste krásně, ale vylamují se větve v místech výhonů (oček). Z 10 výhonů zatím zbyly tak 2. Mám několik druhů angreštů a vše bez problému. Problém mám jen u tohoto jednoho druhu.

Tak nevím, jestli je to druhem rybízu PAX nebo je potřeba něco rostlině dodat.

Jestli se to nezlepší, tak angreš půjde pryč.

Nemáte nějaký tip, Jak ho zachránit?

Děkuji

VN

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 7.6.2013 22:12

Ano, bude to touto odrůdou, můj Pax to dělá také. Ulomily se ale pouze dva výhony, zbylých je dost, takže mi to zatím moc nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 8.6.2013 9:56

Nedá se říct, že by to bylo Paxem. Těžká (vodnatá) nevyzrálá větvička se může při silném větru a dešti vylomit, ať je to angrešt, rybíz, růže nebo mladá broskvoň. U zapěstované a správně fixované korunky se to už nestane. Mechanickou prevencí může být počáteční vyvázání výhonů, zmenšení listové plochy nebo zkrácení délky výhonu. Zřejmé přehnojení dusíkem asi už teď neodstraníte (silnější růst, pomalejší vyzrávání).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 195.53 (?), 10.8.2013 22:06

Přehnojení dusíkem se mi nezdá. Zasadil jsem ve stejném období 3 stromky stejným způsobem (včetně hnojení cereritem). Větvičky se vylamují jen u tohoto druhu. Větvičky, které vyrostly na jaře se vylámaly kompletně. Nyní začaly růst druhé. Nevím ale, jestli stihnout do zimy vyzrát.VN

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika