Poraďte odrůdy rybíz, angrešt



host - 161.76 (?) 
4.3.2013 10:06, zobrazeno: 9920x

zdravím vás, zahrádkáři. Potřebuju prosím poradit, jaké drobné ovoce (černý rybíz, červený rybíz, angrešt) koupit, tak aby bylo dobré, tedy ověřené, ale hlavně aby bylo odolné vůči nemocem, abych ho kvůli dětem nemusel ničím stříkat. A asi pro nás budou lepší stromkové odrůdy, protože máme maliny a jako amatér mám maliny rozlezlé skoro na 3m a chapadla maj snad 5metrová :(děkuju mco za všechny rady 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 4.3.2013 10:10

za sebe doporučuji:

angrešt Pax

černý rybíz Ben Hope

červený rybíz Rovada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 4.3.2013 12:13

Červený angrešt Karát - je zcela rezistentní vůči padlí (i větvičky, nejen plody). Kvůli chuti mám i Zlatý fík, ale ten se musí stříkat. Červený rybíz mám Karlštejnský úrodný, má pěkně velká střapce i bobulky, není moc kyselý, ale to je starší odrůda.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 21.5.2013 12:39

Angrešt Karát také vřele doporučuji, roste velice zdravě, stříkat se opravdu nemusí. A chuťově je také špičkový. Mám na zahradě několik rezistentů a je bezkonkurenčně nejlepší. 

Z rybízů mám v oblibě červený Trent a černý Ben Hope. Také netrpí chorobami a chuťově nemají chybu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika