Odebrání a sušení semen z rajčat



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.38 (?)
20.9.2010 17:02

Dávám je do umělohmotného cedníčku, pod vodou promnu na sítku a vyklopím schnout na noviny. Po usušení "odrbu" z novin a uložím. Část šlemu přece jenom zůstane na semínkách, ale nevadí. Zdá se mi tento postup rychlejší a bezpečnější než nechat ve vodě prokvasit, jak se snad provádí u semínek okurkových.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Jarda Dudek - (1) - 254.11 (?), 20.9.2010 16:35, zobrazeno: 8047x

Nazdar lidi, potřebuji poradit maličkost, když chci uschovat semínka, které vyndám z rajčat, jak je nejlépe očistím od šlemu? Dosud jsem je dával na ubrousek, kam se přilepily a na jaře jsem je i s ubrouskem nechal vyklíčit. Není to ale nic moc. Díky za vaši radu. Jarda

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 155.12 (?), 20.9.2010 16:57
Já vyberu semena, nechám ve sklince zhruba 24 hodin vykvasit, propláchnu a scedím. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.135 (?), 21.9.2010 7:58

Podobně, vybranou dužninu rozmíchám ve vodě a nechám "prokvasit", klidně i víc dní. Krásně se to očistí a suší se pak čistá semena. Není na tom nic nebezpečného, takže není čeho se obávat, jak se píše v dalším příspěvku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.38 (?), 20.9.2010 17:02

Dávám je do umělohmotného cedníčku, pod vodou promnu na sítku a vyklopím schnout na noviny. Po usušení "odrbu" z novin a uložím. Část šlemu přece jenom zůstane na semínkách, ale nevadí. Zdá se mi tento postup rychlejší a bezpečnější než nechat ve vodě prokvasit, jak se snad provádí u semínek okurkových.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.35 (?), 26.9.2010 12:55

zvláště jsme-li někde u známých neb i v zahraničí, kde něco roste a chceme to mít.Po cestě rozmáčknu plod na noviny, složím, doma nechám uschnout a je to.Ještě jsme tady ale neřekli, při jaké teplotě je uchovávat přes zimu.Rajčata, zelenina, květiny nám vyklíčí vždycky, ale většina jiných věcí nikdy, protože semena většiny rostlin mají hluboký typ spánku.Potřebují projít zimou= snižující se teploty a to za vlhka a hlavně nízké teploty okolo nuly a potřebují to po dobu min. 1 měsíce, mnoho rostlin ale po dva měsíce a nejjistější je když je necháme tři měsíce i víc v chladnu, dobré je když je nad tím sníh.V semenu je totiž jen opylená buňka, ne ní tam klíček.Ten vyroste jen při určitém chladovém a vlhkostním pobytu a pak teprv na jaře je to schopno klíčit.Mnoho rostlin potřebuje přejít nad tím i několik zim, třeba dřín, žen-šen a j.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika