Mráz - mám nakrýt jahody?



host - 90.235 (?) 
2.5.2014 9:16, zobrazeno: 9831x

Dobrý den, vzhledem k předpovědi počasí přemýšlím, jestli nakrýt kvetoucí jahody netkankou. Mají už i malé plůdky. Je to třeba?

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.131 (?), 2.5.2014 15:20

Na jahody jsem dnes v poledne netkanku hodila, ochrání i proti případným kroupám dnes. Sundám ji až po těch čtyřech mrazivých ránech. Ona neuškodí - raději přikrýt, než si to pak vyčítat...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.17 (?), 2.5.2014 21:51

paní Lído mám dotaz: tu netkanou textilii necháte 4 dny na záhoně? Mám totiž chalupu 30km od bydliště, takže jezdit denně přikrývat jahody bych asi nechtěl. Pokud ji necháváte dlouhodoběji- jaký typ?

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.131 (?), 2.5.2014 22:14

Ano, nechám ji tam. Je to normální bílá netkaná textilie z Tsc, mám ji po stranách zatíženou prkny nebo kousky cihel. Prodyšná je, prší přes ni také. Mělo by pod ní být o něco tepleji. Jahody k opylení hmyz nepotřebují, takže nevadí ani to, že kvetou. Ale nechám ji tam jen přes ten chlad, protože se mi kolem po cestičkách přes ty cihly blbě chodí (teď mám ještě netkanku také přes cibuli kvůli květilce). Až začnou plodit, tak už chtějí jahody vzduch, jinak by mohly začnout plesnivět.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.61 (?), 3.5.2014 13:25
díky, dám na Vaše rady. Lucas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika