Malina Polka



LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 144.11 (?) 
14.3.2013 8:45, zobrazeno: 14240x

Včera som kúpil a aj zasadil 4 maliny "Polka". rastliny sú dlhé asi 40 cm. Mám ich ostrihať celkom u zeme alebo ich nechať tento rok tak ako sú? Poradí niekto? A ako rýchlo sa táto odroda rozrastá?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 14.3.2013 10:25

Jsou-li sazenice vysoké 40 cm, tak jsou zřejmě již zastřižené - to snadno poznáte. Už je dál nezastřihávejte, to byste vysazoval jen kořeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 221.3 (?), 14.3.2013 11:27

      Polka se moc nerozrůstá, nebo jen velmi pomalu, nedělá mnoho odnoží, spíše tvoří něco jako keř. Nevím jestli jen u mě, ale z jednoho výhonu jsou za dva roky dva, další přirostl zase jen jeden pěkný, za čtyři roky z jednoho kořene /sazenice/ byly čtyři pěkné na podzim plodící pruty, něco slabšího jsem vyřízl ještě v létě. Sazenice možná nasadí na květ, ale raději už poupata vyštípejte, počkejte na podzimní úrodu na nových výhonech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 144.11 (?), 14.3.2013 13:22

Vďaka Vám obom. Tak asi ešte ich zopár dokúpim, teda ak ich ešte majú.  Kedy a ako ju rezať? Je remontantná, tak na jeseň ju šmyknúť celkom? Niekde som čítal že remontantné rodia na jednoročnom výhonku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.7 (?), 15.4.2013 14:46

V komercnych vysadbach sa oberaju dokial sa da a potom to smyknu na 10 cm. Hovori sa tomu pestovanie na jednu urodu. Ma svoje vyhody. Nemusite hladat ktory konar je odrodeny a vystrihnut ho (strihaju sa vsetky) a zaroven skodca, ktoreho cerviky sa nachadzaju v lesnych aj zahradnych rastlinach v prvej urode ma iba jednu generaciu. V plodoch tejto druhej urody sa uz nenachadza. Aspon tolko co som nastudoval. Rodili mi minuly rok ako prvy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika