Kam dat maliny



quasimodo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 188.199 (?)
18.10.2010 11:18

jak hluboko by mela folie na zabraneni rozrustani zhruba sahat? Prave je chci dat k plotu aby mi kazdy necucel do talire a nerad bych se pak se sousedem dohadoval.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 39.193 (?), 21.9.2010 11:19, zobrazeno: 11745x

Prosil bych o radu pristi rok se chystam koupit maliny a nevim kam je dat prosim poradte

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 22.239 (?), 21.9.2010 14:45

V prvé řadě určitě ne k hranicím pozemku, sousedící s pozemkem sousedním - častá chyba zahrádkářů. maliny pak prorůstají na vedlejší parcelu a mohou z toho nakonec vzniknout zbytečné sousedské spory. Jinak maliny mají v oblibě sluníčko maximálně polostín, protože jinak plody nejsou příliš dobré. Maliník má rád přiměřeně vlhkou půdu, nebál bych se ji vylepšit nějakým dobrým kompostem, zvlášť pokud máte na zahradě jíl. Protože maliny, jak už jsem říkal se dost rozrůstají, tak pokud nechcete likvidovat nežádoucí výhony všude okolo, kam nepatří, vyplatí se po stranách záhonu zapustit nějakou pevnou folii, která šíření malin zamezí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 21.9.2010 18:53

Je to pravda., maliny ocení to, co je výše napsáno.
Právě pro jejich vitalitu a schpnost snášet polostín,  je mnozí sázejí na kraj pozemku k plotu (slouží jako drátěnka). Plot s dobrým základem by měl stačit, u běžného na sloupcích je dobře informovat souseda. Někteří dokonce odnože malin zadarmo vyrostlé ocení. Maliny snesou i relativně těžší vlhkou půdu, pokud je bohatá živinami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
quasimodo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 188.199 (?), 18.10.2010 11:18

jak hluboko by mela folie na zabraneni rozrustani zhruba sahat? Prave je chci dat k plotu aby mi kazdy necucel do talire a nerad bych se pak se sousedem dohadoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Piston - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 39.72 (?), 2.11.2010 7:37

Chtěl bych ještě využít letošního teplého podzimu a zložit si novou malinovou plantáž, není už ale až moc pozdě?   Nerad bych, aby to pomrzlo. Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 29.103 (?), 2.11.2010 8:21

Určitě není pozdě, pane Bardaku. Sázejte, tato doba je vhodná. Příští rok se Vám už urodí menší ochutnávka. Pokud si zasadíte jednou plodící maliny, s větší úrodou se potkáte až další rok. Takže moje rada je neotálet a do toho!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 223.249 (?), 2.11.2010 11:15

Klidně sázejte.Hlavně to pořádně zalijte, protože teď moc neprší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 2.11.2010 12:42

Folie nestačí, protrhnou a prorostou i dvojitou. Použila jsem sklolaminátovou vlnovku z bývalého Vertexu, mám ji zapuštěnou do hloubky cca 70cm. Mám odzkoušeno, že třeba hl.40cm je málo.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika