Příspěvky uživatele - Piston

Kde sehnat malou pálenici, 23.12.2011
Je to samozřejmě nelegální, legálně to nejde, ale kde není žalobce, není ani soudce...
Slivovice vs. calvados, 23.11.2011
Knihu mám na stole, ale takovou odpověď jsem slyšet nechtěl. Ať už vypálím zkvašený mošt nebo drť, jsou výsledky (převapivě?) velice podobně, a výsledkem je syrová pálenka, ze které se calvados stane teprve ležením v sudech. Jde mi o to, že mohu mít... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 22.11.2011
Můžete mi někdo poradit, zda se jablkovice, která se má změnit v plnohodnotný calvados, dává do vypálených soudků, nebo ne? 
"Štrůdlové jablko" - jaké odrůda?, 8.10.2011
Nakonec jsem objednal i Angold, i Antonovku. Však je místa dost, tak vyzkouším obě.  Všem díky za rady.  
"Štrůdlové jablko" - jaké odrůda?, 5.10.2011
Děkuji velmi za informace. Antonovka je přesný název odrůdy?
"Štrůdlové jablko" - jaké odrůda?, 5.10.2011
Otec mi tvrdí, že na východě Slovenska pěstují jablka určená speciálně na záviny - viz jejich lidový název "štrůdlové jablko". Jde o to, že ta jablka jsou sladká a šťavnatá, ale po nastrouhání tu šťávu okamžitě nepustí, což je velice... celý příspěvek >
Koňak, brandy, vínovice a jiné ušlechtilé destiláty, 3.10.2011
Dá se tedy soudek od tohoto prodejce doporučit? Já chtěl zkusit experimentovat s jablkovicí...   Ale s 10 litrovým soudkem, nač troškařit.
Čím natřít novou udírnu z dřevěných palubek?, 23.9.2011
Přesně tak, zevnitř je to zbytečné, po pár uzeních to bude krásně impregnované...
Slivovice vs. calvados, 18.8.2011
U calvadosu není podle literatury tak obtížné vyrobit surový destilát, ale ta pravá alchymie začíná při plnění do sudů. Nejdřív prý se na nějaký měsíc destilát dává do nových soudků, a pak se přelívá do již použitých, ideálně od portského, kde leží... celý příspěvek >
Křovinořez HQ 235R x Jonsered BC2236, 16.5.2011
Husqarnu 235 používám už 5 let, sekám hodně a jsem s ní spokojený, chce to neodbývat běžnou údržbu, a jednou v roce ji dát seřídit do kvalitního servisu. Nevýhodou je nutnost zdlouhavě měnit kryt při sekání strunou a kotoučem, ale to už nový typ... celý příspěvek >
D-test, 18.4.2011
Test zde.  Hezké čtení...
Fazole becovky, 17.4.2011
Minulý rok byl pro fazole tragický, "becoky" spoustě známých v okolí (Frýdek-Místek) pořádně nedozrály, byly až do zimy pořád zelené...  Tento rok to snad bude lepší. Barvy těch fazolí jsou fascinující, pan Mendel by na nich snadno... celý příspěvek >
Kultivátor Hecht 760, 14.4.2011
Máte pravdu, motor je činský Loncin. 
Kultivátor Hecht 760, 14.4.2011
Od podzimu má nějaký levný jednoúčelový rotavátor dělat Vari. Cena pod 10000, motor Honda,  jsem zvědavý, jak to bude vypadat. 
Nářadí Fiskars, 23.1.2011
Dnes se mi podařilo zlikvidovat nůžky na větve s dlouhou rukojetí od Fiskarsu.    Kurnik šopa. Ulomila se ta část, která je naproti ocelové čepeli. Zatracená líska!   Asi mám moc velkou sílu...
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika