Je to muchovník?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?) 
30.4.2014 10:49

Pokud ten muchovník není roubovaný (což snad nebude, protože roubované rostliny se u nás objevují spíše sporadicky až v posledních letech), tak lze ty odkopky normálně brát a zasadit, kvalita plodů zůstane stejná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 248.29 (?), 30.4.2014 11:40

Jestli to máte keř, tak by to mělo být stejné. Jestli stromek s kmínkem, je otázkou, jestli nebyl roubovaný. Ale muchovníky jsou chutné všechny, jen to třeba nebude zrovna ten, co máte. Nešlechtěné druhy mívají o něco menší, ale zase aromatičtější bobulky  cheeky...        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 30.4.2014 12:51

Mám keř,  tak jim dám šanci se ukázat, moc děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 30.4.2014 13:37

Lído, vůbec nevím, jaký mám, dostala jsem ho od sestry a ta už ho má dlouho a myslím, že také netuší... Má tam prý dva různé keře vedle sebe a protože to jsou semenáčky, těžko říct, co to bude :-) Tak já to mám zasazené první rok, ale zjistila jsem, že to jsou dvě sazeničky, tak je ještě rozsadím dám trochu cereritu a uvidíme :-) Může růst trochu ve stínu? v tom místě, kam bych ho chtěla dát je trochu vlhčeji a slunce tam nejde celý den, spíš jen ráno a odpoledne... Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.29 (?), 30.4.2014 22:29

Může mít jak plné slunce, tak polostín. Mám ho v písčité zemi na plném slunci a první roky chtěl dost zalévat, teď už je to lepší. Četla jsem, že má kořeny dost do šířky i do hloubky. Přes poledne mu trochu stínu určitě vadit nebude. Víte, že se mu také na podzim pěkně barví listy? - podobně jako arónii.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 19.5.2014 20:35

Konečně jsem se dostala k přesazení, doufám, že to bude olšolistý, byl trochu nešťastný mi přišlo, dala jsem ho do jamky s králičími bobky, zalila jsem a uvidím, jestli se chytne, ten první semenáček už je docela hezký. Teprve teď jsem koukala jak krásné má květy. Arónii jsem si koupila stromek před dům, právě kvůli jejím listům, tak to je paráda, to bude moc krásné. Jen nevím, jestli jsem ho dala na dobrou stranu, kdyby měl být veliký. Když ho budu stříhat, bude mi také hezky plodit? Děkuji za zkušenosti. Máme poměrně malou zahradu, nebo mi to přijde, takže se mi sem toho moc nevejde, tak se snažím využít každé místečko a snažím se myslet i na to, aby děti měly dost prostoru... Tak uvidíme, letos tedy rostou druhým rokem, takže ještě minimálně dva neochutnáme plody... :-) Moc děkuji za sdílené zkušenosti!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika