Jakou odrůdu jahod a kde objednat



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 49.42 (?) 
20.9.2013 10:50

Detail zbytku sadenic


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 65.144 (?), 20.9.2013 11:18

Na jare jsem kupoval frigo sadbu ve Vrananech, na kazdych 10 byly 3 bonusove (celkem tedy 13 ve svazku). Ale nevim, zda je to kazdorocnim pravidlem, drive jsem kupoval jinde. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.87 (?), 20.9.2013 13:29

No, teda nic moc... Já od nich měla sadbu Karmen před třemi roky, a to byly sazenice 20cm listů a stejně velký bohatý kořenový bal, no nádhera... Celkem se divím, že tohle vůbec pošlou, jestli to měli nějaké paběrky, tak vám měli aspoň dát slevu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.42 (?), 22.9.2013 8:26

No ved som im aj napisal, som zvedavy na odpoved. Ja som tiez v r. 2007 od nich dostal nadherne sadenice. Ale uz som tu na fore cital niekolko dalsich negativnych reakcii. Mam take tusenie, ze by to mohlo byt sposobene aj absenciou kontroly kvality po nekvalitnej praci brigadnicok pri triedeni a baleni. Akokolvek, pokial si chcu zachovat dobre meno, tak by to mali riesit, ja som si zaplatil za 25 ks riadne vyvinutych sadenic a nedostal som ich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.8 (?), 19.7.2014 21:18

No, mne zase předloni zklamaly Vraňany - objednal jsem 3 svazky po 20 sazenicích a přišlo celkem asi o 10 sazenek méně. Sempra - jak Turnov, tak Mažice se mi osvědčila více.   P.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.163 (?), 2.1.2013 20:19

Má někdo z uplynulé sezony zkušenost s obří jahodou Giant strawberry, jejíž semena se prodávají na známém zahraničním aukčním servru? Vypadá a chutná skutečně podle popisu? Díky za reakce Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.144 (?), 3.1.2013 9:16

S jahodou Giant strawberry zkusenosti nemam, zrejme se jedna o odrudu Senga gigana.

Raná odrůda německého původu, kříženec (Finn x Soltwedel). Plody jsou obrovské, kuželovitého protáhlého tvaru, středně červené barvy. Kalich se obtížněji odděluje, chuť je málo sladká, málo aromatická.Sklizeň z 10 m2 je 9-12 kg. Odnožovací schopnost je nízká.

Pokud touzite po opravdu velkych jahodach vynikajici chuti, zkuste uvazovat o nakupu frigo sadby odrudy Asia.

Asia
Původ: Jedná se o novou italskou odrůdu, chráněnou evropským patentem.Komerční sféře představena v roce 2006.
Vlastnosti odrůdy: tato odrůda roste bujně a je rezistentní k většině kořenových chorob. Starší porosty /2 a více let/ mají tendenci při holomrazech vymrzat. Velmi citlivá na antraknózu (collectotrichum accutatum) a padlí jahodníku(oidum fragaria).Plody jsou velmi až extrémě velké (až 160 g!). Mají tmavou, lesklou barvu a velmi dobrou chuť.
Celkové zhodnocení: středně ranná odrůda s obrovskými plody. Plody jsou velmi chutné a vzhledově atraktivní. Tato odrůda potřebuje komplexní chemickou ochranu.

J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 3.1.2013 15:25

Asia... veľmi zaujímavá, ale odrádza ma tá potrebná komplexná chemická ochrana...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.144 (?), 4.1.2013 8:43

Predevsim nutno podotknout, ze plody velikosti 160g, jak udava prodejce (a zaroven pestitel), jsou samozrejme raritni ci rekordni, jak uz to u jahod byva, nikoliv bezna velikost podu. Ale jsou to opravdu velke a krasne jahody, kdyz se prijde k zahonu, kde dozrava vice odrud, Asia nad nimi na prvni pohled vynika. Chut je take velmi dobra, je hodnocena o trochu vyse ci lepe nez Elsanta.

Bez preventivnich postriku proti padli (1x na jare a 1x po sklizni) se pestovat neda - zkousel jsem to - padli se masivne projevilo a rozsirilo i na ostatni odrudy vysazene na spolecnem zahone. Ale jsou i jine odrudy citlive na padli napr. Lambada, kdo nedela postriky, tak v podstate nema cenu, aby je pestoval.  J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
speroure - (25) - 50.2 (?), 8.1.2013 7:05

Ahoj, také jsme přemýšlely o koupi jahod. Včera nám přišel katalog Starkl-Jaro. Chtěl jsem se zeptat jaké z těch co prodávají by byli nejlepší?? A pokud jste tam něco kupovali, jak jste byli spokojeni, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika