Jakou odrůdu jahod a kde objednat



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 121.230 (?) 
14.9.2012 10:07

Listy neřešte. Jde o zdravé srdéčko a kořeny. Já z Turnova objednávám léta a vždy se ze sazenic vytvořily kvalitní plodné rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 9.4 (?), 14.9.2012 23:05

Musím se přidat s kritikou na Sempru Turnov.Vloni jsem u nich kupoval celkem asi 200 sazenic jahod tuším někdy koncem září a sazenice byly velmi bídné.Sice měly silná srdéčka, ale byly dost zaschlé a měl jsem přes maximální péči a příznivé počasí velkou úmrtnost a navíc jsme od jara bojovali s tak silným atakem roztočíka, že je to velmi podezřelé.Podotýkám, že jsme vysazovali na několik od sebe oddělených záhonů a i na záhony kde nikdy ještě jahody nebyly.Takže za mne již nikdy více Sempra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 10.10.2012 12:59

Je to samozřejmě věci každeho a jeho zkušenosti, jahodaren je v ČR nespočet.Ze Sempry nakupuji sadbu většinou obrok, většinou v srpnu, ale to diky jistotě počtu sazenic a jistoty odrudy.Vždy jsem byl spokojen.V zařijove vysadbě je problem, v tom, že i sadba se uklada k "přezimovani". Olistěni proto neni v tuto dobu už řešit, a pokud někomu vadi zavadle olistěni tak je jednoducha pomoc.Olistěni ostřihat s neporušenim srdička, na jaře stejně sazenice tvoři nejen květove ale i listove vyhony.Je ale nutne Po vysadbě vydatně zavlažovat a to nejlepe do prvnich deletrvajicich rannich mraziku, nejde o vymrznuti ale o uschnuti sazeniček před zakořeněnim.Obnova jahodiště u mne spočiva v 2500ks od jednotlivych českych odrud.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kasla - (18) - 3.169 (?), 14.9.2012 18:08

Petra - ne jenom sazenice jahod se v hobymarketech nekupuji, k tomu mate jahodarny, nevim proc, ale tady je Sempra asi neco extra, jahody kupuji vyhradne od jahodarny Vranany, zavolejte si tam a domluvte pozadavek, nebo si udelat vylet a vyrazit na vystavu Litomerice, nebo tm poslete znameho. Nejvyhodnejsi jsou sazenice v kontejnerech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.10 (?), 16.9.2012 17:51

Také doporučuji Vraňany. Mají krásné sazenice, všechny se ujaly. Turnov velké zklamání jak bídnou kvalitou sazenic, které se ze 3/4 neujaly, tak jejich přístupem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.144 (?), 17.9.2012 8:42

Na jare jednoznacne doporucuji koupit 'frigo' sadbu, te se zelena ani kontejnerovana sadba v zadnem pripade nevyrovna. Na podzim resp. v lete je nejlepsi si vlastni sazenice vypestovat - kontejnerovane - prichytit odnoz dratkem do kelimku (kvetinacku) - nutno ovsem mit vlastni, neprilis stare, zdrave rostliny. Chce to dat tomu nejaky cas, kazdorocne cast jahod obnovovat, nove odrudy kupovat na jare jako 'frigo' a v lete si pak vypestovat, co je potreba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 8.11 (?), 28.9.2012 18:43

Sempra Turnov- vloni se min. třetina neujmula a navíc sadba byla napadena škůdcem a tudíž se vykopala.Takže žádná sláva- škoda, že zanikla Veselá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 89.172 (?), 5.10.2012 18:20

Taky jsem dřív brával po celá léta z Veselé u Semil a vždy spokojenost, letos ze Semra Turnov a zoufalství. Nejhorší sazenice a to již jahody pěstuji 40 let. Že se nestydí to vůbec prodávat. Snad tato diskuze pomůže ostatním při nákupu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kasla - (18) - 30.164 (?), 7.10.2012 18:38

Jahody z Vesele taky zadna slava nebyla, plisne a potize zcela bezne, taky vedeli proc konci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.57 (?), 7.10.2012 21:06

dobry den,

podelim se s Vami o svou zkusenost z jahodami ze super-hyper. Na jare jsem koupil 10 sazenic v brne ve ctyrlistku a 10 naproti v OBI. Plato 10-ti sazenic stalo 120,-. Zaleval jsem kazdy tyden 1-2 konve s Kristalonem plus ob den nejakej ten litr obyc.vody. Dopadlo to tak, ze od leta mam na kazde sazenici denne cca 10-20 jahod velkych jak palec, zrovna dnes jsem mel asi 20 jahod a pokud by bylo slunce, je tam jeste asi 100 jahod plus nejake kvety... Mozna to neni nic svetoborneho, ale jen chci rict, ze me ty sazenice z hobbymarketu bohate staci, kdyz to oddhadnu tak celkem od jara aspon 2000 kousku a to pro 2 deti staci :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika