Angrešt



host - 36.193 (?)
24.12.2011 22:37

Pokud je příčinou neplodnosti angreštu viroza, pak ji mají i vegetativně množené sazenice a je nutné vše spálit co zhoří nezhnije

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 6.65 (?), 5.5.2011 14:52, zobrazeno: 11119x

Dobrý den, chci se zeptat... asi před 20 lety jsem zasadil angrešt, který velice dobře plodil, časem jsme ho, ale přestali trhat a asi před pěti(možná více) lety přestal plodit.Keř je velký a mohutný a každý rok krásně zelený bez známek jakýchkoliv chorob, nikdy jsme ho nijak nestříhali.Doma rozhodli že opět chtějí angrešt, a jelikož mám doma vinohrad tak jsem po vzoru vinné révy z něj vypěstoval krásné sazenice a zasadil.Chci se zeptat jestli z těchto sazenic bude nějaký užitek až z nich vyrostou keře nebo jestli taky už nebudou plodit jako původní keř.U vinné révy mě to funguje, ale u toho angreštu se obávám, aby to nebyli jenom zelené keře bez užitku.Předem děkuji za odpovědi. Radek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.65 (?), 5.5.2011 17:04

Bude plodit a a zachová si charakter původního.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.65 (?), 5.5.2011 22:47

Děkuji za odpověď, doufám že to vyjde.A ještě se chci zeptat za jak dlouho jim mám dát plodit, nějak se stříhá nebo vylamuje?Mam zkušenosti jenom s vinnou révou je to podobné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.130 (?), 5.5.2011 23:06

Když pokvete, tak bude mít plody - nástup do plodnosti se nijak nereguluje. Jak se stříhá keř, vám musí poradit jiní, já mám zkušenosti jen se stromkovým.Tam se zapěstuje korunka, zkracují se nové přírůstky a pak se staré větve postupně nahrazují novými. U keře do bude zřejmě něco obdobného, ale bez kmínku. Spíš než révě to bude podobné rybízu. Ale v každém případě se musí prosvětlovat, abyste se do keře vůbec dostal.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 6.5.2011 6:48

Angrešte není réva, snad to chápete. Neřeže se jako réva! Větve se nechají volně růst, jen se keř občas prosvětluje a vystřihávají nejstarší výhony. Ne proto, že by nerodily, ale na mladých je lepší ovoce. Není to nutné dělat každoročně. Větve mohou plodit klidně 10 i více roků. Jen se nesmí nechat keř zahustit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.35 (?), 17.5.2011 18:21
Když už tady je téma angrešt, tak chci jen poznamenat, že jsem byl ve státní zkušebně UKZUZ želešice.Zkoušejí tam i nové odrůdy od šlechtitele Vrány ze Zborovic a moc je chválí. O odrůdách moc nevím, jen vím, že některé trpí plísní listů a některé jsou vůči ní odolné.Já dostal z moskvy odrůdu Ruský je odolná. Nevidím ale žádný rozdíl od odrůdy Hinomaki red. Mám tam i Hinomaki zelenou neb žlutou, už se nepamatuji. Od doby kdy se množila většinou tahle kvůli odolnosti ale přišlo mnoho jiných odrůd.Je asi vždy lepší zasadit alespoň dvě různé vedle sebe kvůli tomu, že to může zlepšit opylení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 36.193 (?), 24.12.2011 22:37

Pokud je příčinou neplodnosti angreštu viroza, pak ji mají i vegetativně množené sazenice a je nutné vše spálit co zhoří nezhnije

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika