Stavba zdi ke skleníku



host - 191.158 (?)
6.9.2010 10:09
Nejde o zatížení, ale o ohyb. Pokud bude z jedné strany ukotvena pergolou a z druhé skleníkem tak vydrží, ale to my nevíme. A co se týče akumulace tepla tak beton (litý beton, ne suchý s póry) je na tom líp jak cihla. Mirek
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 245.30 (?), 4.9.2010 18:04, zobrazeno: 9997x

Zdravím chtěl bych si postavit skleník ke stěně, ale k baráku to bohužel nejde. Uvažoval jsem proto o stavbě zdi v zahradě, z jedné strany by byl skleník a zdruhé pro využití bych postavil pergolu s krbem. Zeď bude 4m dlouhá a 2,5m vysoká. Moje představa je železobetonová konstrukce s použitím ztraceného bednění 15cm. Bude to stačit?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 155.12 (?), 4.9.2010 20:16
Tím že k ní ukotvíte kovovou konstru skleníku ji ještě vyztužíte ale volil bych více jak 15 cm. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 5.9.2010 7:57

V tak slabé zdi by asi měly být pilíře. Domluvte se se stavařem, poradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 5.9.2010 18:06

Z hlediska pevnosti to bude stačit s velkou rezervou. Z 15cm bedňáků mám postavený vinný sklep a není problém.

Ale zeď ve skleníku má důležitou funkci - akumulace tepla přes den a jeho vyzařování v noci. Z tohoto hlediska bych doporučoval zeď silnější, dovnitř bednění dejte co nejvíce cihel, aspoň ušetříte beton.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.9.2010 20:52
Sklep a samostatně stojící stěna je snad rozdíl a navíc s cihlama!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.183 (?), 6.9.2010 9:39

Víte, on tazatel o žádné volně stojící zdi nepíše. Z jedné strany bude opřený skleník, z druhé strany kromě pergoly bude krb. Stěna bude navíc armovaná ocelovými dráty. Takto postavenou zeď o rozměrech 4x2,5m snad ani není třeba nijak počítat, ta vydrží veškerá předpokládaná zatížení.

O cihlách jsem mluvil v souvislosti se zvýšením tepelně akumulačních vlastností zdi, kdy jsem zároveň doporučoval co nejširší zeď. Nemyslím, že by někdo uvažoval o vyplnění 9cm dutiny v 15cm bedňáku 6cm silnou cihlou. Pokud by se tam vůbec vešla ocel. výztuž, zcela určitě by do takové zdi nenatekl beton. Pokud bychom uvažovali o bedňácích 30cm, potom snad nikdo nebude pochybovat o dostatečné pevnosti zdi i po částečném vyplnění dutin cihlami

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.158 (?), 6.9.2010 10:09
Nejde o zatížení, ale o ohyb. Pokud bude z jedné strany ukotvena pergolou a z druhé skleníkem tak vydrží, ale to my nevíme. A co se týče akumulace tepla tak beton (litý beton, ne suchý s póry) je na tom líp jak cihla. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 219.28 (?), 12.1.2020 18:20

Zdravím pro zeď bych vykopal hlubší základy. A to ztracený bednění aspoň 20cm minimálně. Záleží taky jak plánujete stavbu ty pergoly a jak bude těžká. Jestli plánujete třeba šindele na střechu a nebo klasické tašky které sou těžké tudíž bude na zeď větší nápor. A skleník máte nějaký montovany? Nebo nějaký vlastní výroby? Na chatě máme skleník z těch silných skel z plastových oken. Při stavbě jsme museli používat i přísavky na transport skla. A skleník máme taky u zdi ale v terasovity zahradě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika