Podklad pro parkovací místo - kačírek



host - 207.173 (?)
26.8.2009 15:25

Na chatě jsme dělali parkoviště ze starých cihel a zasypali hrubší šotolinou.Odvodnění jsme provedli plastovými koryty s mřížkou, zakoupené v Baumaxu-1m 239 Kč.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 84.122 (?), 1.5.2009 20:22

Tak zatravňovačky dám určitě betonové - 45x30x8 cm, to by na osobák mělo stačit a vyplním je taky kačírkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 15.5.2009 22:49

mam kacirek frakce 16-22 ve dvore asi 7 let a nepocituji nejaky problem, vzhledem k plose celeho dvora a taky tomu kam a jak odvest vodu pri desti je to levne reseni, vrstva je max 3-4cm pod kacirkem jen kdysi navoz, jednou za dva mesice obehnu dvur s rondapem a protoze jsem byl v minulych letech dusledny, neroste fakt nic, do dvora vjizdi kazdy den par firemnich aut a klienti a vse je OK, pouze zeny na vysokych podpatcich nejsou nadsene :-))), jen po zime je treba trochu dosypat v mistech kde rozmrzla zem a kaminky byly zatlaceny do blaticka, zamkovku mi kdysi spocitali na asi 130 tis., my kazdy rok dosypem kacirek za par korun a zbytek muzem uzivat jinak, take se snazim aby bylo vse prirodni a tohle je to prave a kacirek pokracuje i na zahrade kolem jezirka a na cestickach a skalkach samo v jine frakci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.27 (?), 28.9.2009 22:47

Já mám též pozitivní dojem s kačírkem-úplně tím nejlevnějším-vytáčkami.

Na svém pozemku jsem ho již spotřeboval cca 160 t na výstavbu příjezdových cest a parkovacích míst, pod něj jsem dal zbytky stavebních materiálů a kamenů, které jsme vyzbírali při rovnání terénu. Vrstva kačírku je 10-40 cm jak, kde. Je pravdou, že po nasypání je to zpočátku trochu horor zde jezdit -je potřeba ho zhutnit vibrační deskou či jak já to dělám ujezdit bagrem. Nyní, kdy uplynul již rok od realizace mám úplně tvrdou příjezdovou cestu. Případné nerovnosti mohu kdykoliv dosypat. Na závěr -oněch 160t mne stálo i s dopravou16 tisíc Kč. V případě lomového drceného kamene bych si o cestě mohl nechat jen zdát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 207.173 (?), 26.8.2009 15:25

Na chatě jsme dělali parkoviště ze starých cihel a zasypali hrubší šotolinou.Odvodnění jsme provedli plastovými koryty s mřížkou, zakoupené v Baumaxu-1m 239 Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 184.108 (?), 30.12.2010 11:22
Ahoj ve spolek, stojim pred podobnym problemem - hodlam vybudovat pred domemem parkoviste o rozmerech cca 5x15m, ktere bude slouzit krome parkovani jako odstavna plocha pro vozik, kultivator atd. + napojeni na prijezdovou cestu.

Uvazoval jsem o tom, ze jako podklad dam hrubou sotolinu (udusam botickou) na to jemnejsi sotolinu (rovnez udusam) a jako povrch pouziju recyklovany asfalt, ktery necham uvalcovat valcem - valec privezou spolu s recyklatem.

Odhad rozpoctu:
35t hrube kamenivo = 11 000
8t jemne kamenivo = 3 000
10t recyklatu = 1 600
valec + vibracni deska = 2 000 + 1 000


Co vy na to?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika