1000 litrová nádrž od Rondapu - ohřev užitkové vody



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 41.2 (?) 
14.5.2008 12:22, zobrazeno: 49088x

Dobrý den, získal jsem plastovou nádrž v hliníkové kleci od postřiku Rondap (nevím jestli se "Randap" takhle správně píše). Z nádrže bych chtěl udělat zásobník na sluneční ohřev užitkové vody. Poradí někdo jak nádrž vyčistit a zda je to vůbec možné. Nerad bych strávil léto na kožním. Chemickým postřikům (jejich složení) nerozumím. Díky za info. Přeji hezký den Lukáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 14.5.2008 12:51

Jestli to myslíte vážně, a není to ovlivněno silným slunečním svitem v kombinaci s alkoholem, tak bych to nedělal. Kdyby to byla úvaha o aku nádrži, které tu již takové byly, tak se dá polemizovat o nějaké šanci na úspěch. Ale na užitkovou vodu - tedy např. u pákové baterie se voda mísí, čímž nevyloučíte, že se takové vody někdo od Vás nenapije. Když se sprchujete, tak se může voda dostat do úst - o dětech ani neuvažuji. Pokud jste rozumný člověk, tak na to zapomeňte, cesta levnějšího řešení nemusí znamenat vhodnější či správnější variantu. Kdybyste měl takovou nádrž čistou, potom by to šlo - asi plánujete, že by byla na vyšším místě a vodu byste dopustil(ovšem je problém s tím, že takové velké množství vody se bude kazit při malém odběru), jak by se odčerpala teplá - např. sprchování na zahradě - bazén a pod. Jinak pod tlakem cca 6 atm - což je cca max. tlak ve vodovodním řádu bych takovou nádrž nezapojoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.2 (?), 14.5.2008 13:16

Jde o zahradní sprchu a mytí. Žádné napojení pod tlakem. Pozemek mám dost členitý, takže není problém s nosností. Normálně bude stát na zemi nad úrovní odběru. Celé je to vymyšlené bez poblémů. Jde mi jen o to jestli se ta nádrž dá vyčistit aby bylo vše ok. Jestli ne, použiji samozdřejmě jinou. Zdravím L

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 14.5.2008 13:58

myslím že vyčistit to půjde. Zkuste najít na netu bezpečnostní list k Roundapu. Tam by mělo být uvedeno chem. složení a způsob neutralizace.

Problém bude spíš v tom, že nádrž je průsvitná a řasy tam rostou velice rychle - za pár dnů je voda zelená. Už jsem viděl tyto nádrže natřené na černo, ale jestli to pomůže, to netuším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 14.5.2008 14:07

Pokud v nádrži porostou zelené řasy, bude to důkaz, že je vymytá opravdu dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 14.5.2008 14:30

Vy přesně neuvádíte druh Roundupu, ale takové velké balení bude asi klasický - ne tzv. eko přípravek. Pamatuji si, že u těchto i obecně chem. přípravků zejména ve velkém množství je dost přísný režim jak na skladování, tak nakládání s obaly. Na obr. je kousek z bezpečnostního listu. Použití takových obalů pro Vaše záměry jednoznačně nedoporučuji, neboť zdraví máme, jak se říká jen jedno. Ale je to pouze můj názor, můžete si o mě myslet... myslím to dobře. 

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 14.5.2008 15:17

Pane J.S když se podívám na obrázek který jste k svému příspěvku připojil tak si myslím že použití nádrže bude bez jakýchkoliv rizik. Roundap se na vzduchu rozkládá poměrně rychle - stačí tedy nádrž pořádně propláchnout vodou, pak by jsem použil SAVO a po vypuštění nechal minimálně týden větrat.

Na obrázku je jasně napsáno že s obaly se zachází jako s normálním odpadem - ne nebezpečným...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 14.5.2008 16:33

Je tam uvedeno:...obaly znovu NEpoužívejte... To jen pro vysvětlení mého názoru - v případě užitkové vody nemám ze svého pohledu dále co řešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 14.5.2008 17:00

Ok máte pravdu je tam NEpoužívejte - nám do firmy chodí dost kapalin v platových i plechových obalech. Na průvodních listech je také napsáno podobné upozornění - vždy se jedná o NEVRATNÉ obaly, když to vezmu tak například Chlornan sodný - látka silně oxidující a žíravá má v listě s kterým k nám přijde také napsáno, že se obal znova nesmí používat - nevratný obal    /a přitom po vypláchnutí vodou je vlastně 100% desinfikovaná/.

Chlornan se mimo jiné používá k úpravě bazénové vody...

Tím neberu nikomu jeho názor, jenom uvádím fakta...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 14.5.2008 17:06

Beru Váš názor, ale já bych to na užitkovou vodu nepoužil. Ovšem o mě se nejedná a rozhodnout se musí tazatel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika