Tuli-tuli-tulipánek



host - 22.31 (?)
10.7.2009 9:48

... v tom případě by mohl být problém i v mělké hloubce výsadby a tulipány vám jednoduše vymrznou. Taky můžete zkusit moření cibulí před výsadbou v Previcuru.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 22.5.2009 8:53

Tulipánum je to fuk. Pěstujeme letničky nad tulipány roky a zatím si žádný nestěžoval. Nechte to na přírodě, nemudrujte nad tím, ona si to řídí sama a dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.2 (?), 22.5.2009 9:12

Tak, tak, taky to tak děláme a žádný problém není.Tulipány vyrýváme jednou za 3roky, je jich tam už pak spousta, to samé z narcisy.Záleží i na odrůdě, líbí se mi třeba papouškové tulipány-Estella Rijnveld a ty mi vždy vymizí. Na podzim jsou v prodeji v Hobymarketech.

Někde jsem četla, že nejlepší letničkou pro tulipány je afrikán, ale žádný rozdíl jsem nepoznala, když jsem tam zasadila jinou letničku.Jinak tulipány chutnají hlodavcům. Ať se daří.Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 18.6.2009 15:25

Jen pro upřesnění: podobný názor se objevil v diskuzi už v r.2008 Takže koukám co se zde objeví...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Guess Who - (3) - 128.81 (?), 9.7.2009 12:29

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo neví proč mi letos nevykvetl ani jeden tulipán.Zasadila jsem je v září, tak jak se má, a nic.Když jsem vyryla košíček, cibule byly shnilé.Vždy mi krásně rok co rok kvetly, ale poslední 2 roky hnijou.Kde dělám chybu?Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 9.7.2009 15:52

Pokud vám na záhoně v době květu začaly listy prosychat a žloutnout místo kvetení, a cibule odcházejí,  tak tam máte plíseň tulipánovou. U nás na zahrádkách také poslední roky řádí. Napadené cibuje zlikvidovat a nedávat tulipány na stejné místo. Já dala nové na druhý konec zahrady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Guess Who - (3) - 128.81 (?), 10.7.2009 9:39

Když oni nemají ani listy, prostě vůbec nevylezou.Do země dám krásné, zdravé cibule a na jaře vyndám shnilé cibule, které mají sice kořínky, ale jinak nic.Prázdný záhon.Říká se, že když vysadíte na záhon afrikány, zemi zúrodní a můžete tam sázet zase tulipány, jak je vidět asi to nefunguje.Vysadím letos tulipány jinde, jak jste radila a uvidíme.Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 22.31 (?), 10.7.2009 9:48

... v tom případě by mohl být problém i v mělké hloubce výsadby a tulipány vám jednoduše vymrznou. Taky můžete zkusit moření cibulí před výsadbou v Previcuru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika