Amarylis



micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?)
5.12.2008 15:45

Moc děkuji, měla jsem za to, že když se vyryjí, dají se do květníku a ...Na jaře to s jednou cibulí udělám tak jak vy a uvidím jak se jí bude dařit. Hezký den.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
host - 38.244 (?), 4.11.2008 19:10

Dobrý večer. Dostala jsem začátkem října také Amarylis. Obrovskou cibuli v igelitovém sáčku. Kamarádka mě říkala, že ji mám zasadit, že mne na Vánoce vykvete. Suché kořeny jsem odtranila a cibuli do poloviny zasadila do zeminy. Je začátek listopadu a kytička nejenže již dávno vykvetla, ale už i uvadá květ. Mám ji umístěnou u okna, takže má světla dostatek a zálivku nepřeháním. Nikde se nemůžu dočíst, jak květina dlouho kvete. Po přečtení vašich příspěvků se domnívám,  že stvol po odkvětu odříznu a budu zalévat pouze listy. (?) A nebo již nebudu zalévat vůbec? Prosím o radu, kdy bude mít květina vegetační klid a zda je normální, aby kvetla tak krátkou dobu. Děkuji za radu. Miluše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.10 (?), 4.11.2008 20:42

To co bylo popsáno výše, zalévat a hnojit listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 5.11.2008 11:30

Ahojky Miluško, nedá se přesně říci jak dlouho kvete, záleží na podmínkách.Když vykvete v zimním období a máte jej na parapetu nad žhnoucím radiátorem kvete trošku kratší dobu jak když je třeba v nevytápěné místnosti.Ty moje mají už klídek, dvě už zatáhly další se k tomu pomalu chystají.Vy se zatím o něj starejte pravidelnou zálivkou a občasným hnojením, cibule potřebuje nabrat sílu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.29 (?), 2.12.2008 20:50
kdy budete sazet hvezdniky do kvetinacu?diky
z Keukenhofu...
z Keukenhofu...
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 5.12.2008 8:32

Dobrý den, Mirku Vy vyndáváte cibule z květináčů? Já je tam nechávám celoročně, jen když zjistím, že začínají rašit tak je vyndám odělím mladé cibulky pokud jsou tak akorát, vyměním zeminu a pokud květník stačí dám je zpět do toho původního.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 93.100 (?), 5.12.2008 9:01
no ja je po odkvetu vysadim do volne pudy a to opravdu pekne narustaji, v kvetinacich mi opravdu nesly...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 5.12.2008 9:28

Mirku tak mě trochu poučte, co a jak.Kdy je dáváte na záhon, kdy je vyndáte atd.Mě letos vykvetly podruhé i v květináči.Po zmrzlých je dám ven a to na plné slunce od rána do 17hod.Denodeně dostávají hnojivo tak jak všechny květiny do půlky srpna a pak už jen vodu a postupně zálivku omezuji atd... To už znáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 93.100 (?), 5.12.2008 12:27
zalivka i hnojeni je uplne stejne, proste v pulce kvetna se vysadi na zahon a osetruji se beznym zpusobem jako kvetinacove kultury, v zari ci rijnu-podle mraziku se vyryji a uskladni nekam do vzdusne a mirne teple mistnosti-jako meciky, po oschnuti se daji nekam kde je cca 10st...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 5.12.2008 15:45

Moc děkuji, měla jsem za to, že když se vyryjí, dají se do květníku a ...Na jaře to s jednou cibulí udělám tak jak vy a uvidím jak se jí bude dařit. Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.20 (?), 11.1.2009 18:30

Dobrý den,

dostala jsem 28.12. amarylis, který nyní začal krásně kvést (11.1.). Chtěla bych se zaptat, jak mám postupovat ve fázi, kdy květ odkvete a dále. S touto rostlinou nemám žádné zkušenosti. Ještě dodám, že bydlím v panelákovém bytě. Moc Vám děkuji předem za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika