Třešeň okousaná a spálená



goofy - (13) - 96.110 (?) 
20.5.2023 8:07, zobrazeno: 310x

Moji třešeň (cca 6 let stará) potkaly (nejspíš) dvě pohromy zároveň.

První věc jsou prokousané listy. Jenže jsem nenašel žádného škůdci (kromě hejna mšic na jedné větvi). Taky je zvláštní, že otvory jsou často "zrcadlové", tedy se zdá, že se muselo listu stát něco ještě před tím, než se otevřel. Nemáte s tím prosím nějaké zkušenosti? Dočetl jsem se dokonce, že otvory mohou být způsobeny nějakou houbovou chorobou, ale nenašel jsem jakou a co s tím pak dál dělat.

A druhá věc jsou plody, tedy spíše jejich absence. Každý rok krásně plodila (je to mladý stromek ale i tak). Letos nasazeno jen na pár plodů a tam, kde by měly vurůstat, je pouze suchý zbytek po květech (je to po celém stromu). Napadla mě moniliová spála, ale listy ani větve to nikde nenapadlo. Nebo to tak je suché každý rok a je to normální, ale jak teď nejsou plody, tak jsem zbystřil...

Můžete mi prosím poradit, co s tím teď dál? Letošní plody neřeším, spíš s ohledem na další budoucnost stromku.

spálená třešeň
spálená třešeň
okousané listy
okousané listy
zrcadlově okousané listy na třešni
zrcadlově okousané listy na třešni
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika