Skvrny na jahodníku - co to je?



Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 216.216 (?)
29.10.2014 20:42

Četla jsem to v nějaké knížce, česnek a měsíček, měla jsem dojem, že je to kvůli háďátkům, ale na internetu jsem se zatím všude dočetla, že by to mělo pomoci od plísní. Tak nevím, v každém případě mezi jahodami je volno, takže sem tam česnek a měsíček budou fajn sousedi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 216.216 (?), 29.10.2014 14:13

Tak ty jahody pomalu odpleveluji a prostříhávám a zhruba takto vypadají po odstříhání flekatých listů. Jakmile ještě trochu spadnou teploty, tak mezi ně vrazím česnek, prý něčemu u jahod pomáhá. A jdu googlit ta hnojiva.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.144 (?), 29.10.2014 15:34

Jahody bych uz ted nehnojil, cesnek jim neublizi., ale ani nepomuze vubec v nicem. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 29.10.2014 19:06

z hnojení snad jediná vyjímka a tou je vyzrálý kompost rozhozený do meziřádků a trocha superfosfátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 29.10.2014 18:51

Nevšimnul jsem si, že by česnek jahodám pomáhal, ale v dobře vyhnojené půdě jako pro jahody se česneku daří narůst do pěkných rozměrů (tedy pokud není jahodovna přestárlá a živiny vyčerpané).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 216.216 (?), 29.10.2014 20:42

Četla jsem to v nějaké knížce, česnek a měsíček, měla jsem dojem, že je to kvůli háďátkům, ale na internetu jsem se zatím všude dočetla, že by to mělo pomoci od plísní. Tak nevím, v každém případě mezi jahodami je volno, takže sem tam česnek a měsíček budou fajn sousedi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 29.10.2014 20:46

Měsíček je plevel, který vezme jahodám potřebný dusík v době růstu plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.9 (?), 29.10.2014 22:21

Česnek mezi jahody dával už můj táta, měl by plody aspoň částečně chránit před plísní.  

Jinak doporučuji dát na zimu mezi keře jahod kompost, udělá jim dobře.

Mědňatý postřik, který nezanechává rezidua, je Kuprikol (na jahodník po sklizni i broskev na podzim, případně předjarní postřik všech stromů).            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 216.216 (?), 1.11.2014 21:00

Lído, vy jste studnice moudrosti. Včera jsem zase kvůli jiným záležitostem koupila hořkou sůl, tak se ještě podívám po Kuprikolu. Kompost letos nemám, ale aby jahody nepomrzly, napadlo mě, že je chvíli před mrazy zaházím chvojím. Když jsem je sázela, pod každou z nich jsem nasypala pár granulí Natura hnojiva na jahody, tak snad jim to přes zimu bude jako výživa stačit a na jaře z toho budu dělat zálivku a začnu experimentovat s dětskou močovinou a jíchami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.131 (?), 1.11.2014 21:23

Žádná studnice, jsou tu podstatně zkušenější zahrádkáři. Chvojí jsem přes jahody také jednou dávala, když jsem je sázela později, jako ochranu před mrazem, tím jim určitě neublížíte  ;-)).Možná by mezi ně šlo dát i shrabané listí ze stromů (ne moc velkou vrstvu), ono se přes zimu částečně rozloží, já ho dávám na záhony s keři a trvalkami, vždycky pak jeho zbytky shrabu až na jaře. Močovinu bych na jahody nepoužívala, je to samý dusík, to by rostlo jen listí - tou vždycky zjara - opatrně - trochu "pocukruji"  trávník. Koukala jsem na to hnojivo Natura na jahody, mělo by být dobré. Já jim buď zjara při čištění dávám cererit nebo zaliji Kristalonem. Ale hlavně - pokud není mokré jaro - chtějí zjara párkrát pořádně zalít. Nikdy bych neřekla, že je takový rozdíl v růstu mezi brzy zjara zalévaným a nezalévaným jahodníkem, ale je to fakt.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 1.11.2014 22:47

Paní Lído, kdy přibližně je zaléváte? Už v březnu? Kompost taky ještě letos nemám, ale už je založený. Tak dám také listí. Mám napěstováno zelené hnojivo - jetel. Chvojí budu mít tak akorát na trvalkové záhony. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika