Doporučte dobrou knihu o rostlinolékařství



Stránky: 1,  2   
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 216.225 (?) 
16.7.2009 14:53, zobrazeno: 13315x

Začínám zahradničit a na 3 nově vysazených stromech mám hnedka 3 různé choroby, z čehož jsem poznala jen napadení mšicemi. O víkendu se asi dám obrázky těch druhých dvou a poprosím o radu. Nicméně už teď vidím, že se bez nějaké dobré literatury neobejdu.

Můžete mi doporučit nějakou dobrou - opravdu použitelnou knihu. Nemusí být nejnovější, pokud bude ještě k sehnání. Vzhledem k povaze problematky by byly vhodné barevné fotografie.

Ale hlavně aby se v ní dobře hledalo, byla utříděná, přehledná, ale aby neobsahovala jen povrchní informace. Aby doporučovala použitelné postupy a sehnatelné preparáty.

Děkuji za každý tip.

Daniela

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 16.7.2009 22:43

Obrazový atlas chorob a škůdců ovocných dřevin a révy vinné - dodává Biocont Laboratory, spol.s.r.o. Šmahova 66 - 627 00 Brno Slatina. Bude se vám líbit. Mají i zeleninu, okrasné rostliny a polní plodiny, ale v dalších svazcích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 17.7.2009 1:01

Přehledná a stručná je "Ochrana rostlin" (Dr.Martin Böhringer, Günter Jörg), vydaná 1996 nakladatelstvím Blesk, Nádražní 109, Ostrava 2  (199,-Kč).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 17.7.2009 6:53

Aby doporučovala použitelné postupy a sehnatelné preparáty

Nijak nepodceňuji kvalitní knihy na papíře, ale dost informací je na českém a zahraničních webech - pokud chcete něco relevantního nalézt, chce to pravda znát název choroby (a třeba anglický ekvivalent). Pěkně zpracovaný článek o strupovitosti mají třebas čeští rostlinolékaři. A pokud se týče těch preparátů, je tady internetový agromanuál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 216.225 (?), 17.7.2009 7:46

Děkuji za tipy

Ochrana rostlin už je, zdá se, pouze v knihovnách, ten atlas sehnat půjde, ale je víc variant, půjdu si to asi prohlídnout osobně někam do Akademie - tam by to snad mohli mít skladem. Není to tak levné, abych po internetu nakoupila několik svazků.

Ohledně těch webů nevím, pro mě bude momentálně největší problém chorobu identifikovat, většina rad předpokládá, že už víte, oč jde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 18.7.2009 0:54

Pokud Vám jde hlavně o určení choroby, je také "Atlas chorob a škůdců okrasných rostlin, ovoce a zeleniny" (B.Böhmer, W.Wohanka), nakladatelství Brázda 2003, malá knížka s 574bar.fotografiemi, cca 395,-Kč. Tu ještě mají v knihkupectvích.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 125.64 (?), 18.7.2009 10:37

Nejsem sice původní tazatel, ale tip na knihu jsem využila, takže děkuji.  Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 216.225 (?), 18.7.2009 17:17

Ja hledala ne moc dlouho, ale ten zeleninovej atlas jsem nasla na internetu jen skoro za petistovku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.64 (?), 19.7.2009 22:06

Kniha, kterou jsem koupila, má stejný název, ale autorem je Jaroslav Rod, což nepokládám za chybu, naopak. Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.64 (?), 19.7.2009 22:08

A co se týče mizení nebo krácení příspěvků, ocenila bych, kdyby kdyby bylo aspoň uvedeno, že příspěvek byl smazán nebo upraven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika