Vypalujete substrát a květináč v mikrovlnce?



host - 145.176 (?)
11.6.2018 11:30

Také to nedělám. Z posledních dvou pytlů substrátu pro pokojovky se vyklubaly smutnice- stačilo zapíchat do květináče lepící štítky, na které se smutnice nalepily. Mám v plánu rozprostřít další hlínu na slunci- prý UV záření všechno zabije.Máte s tím někdo zkušenost? V troubě se mi to nechce dělat kvůli zápachu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 136.146 (?), 26.8.2015 10:34, zobrazeno: 6146x

Slyšel jsem, že domů lze zanést různé škůdce typů červců a mšicí (vlnatky...) také v subtrátu a i v novém květináči, který koupím v květinářství či zahradnictví.

A prý je nejlepší preventivně strčit koupený sáček se substrátem i květináč (podmisku) do mikrovlnky a vypálit je.

Děláte to? A pokud ano, na jaký program?

Balíte je ještě do igelitu, aby bordel nepřišel do styku s jídlem?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.122 (?), 11.6.2018 0:07

Já to dělal v pekáči, postupně, celý kompest. Zabilo to všechny škůdce v půdě. trochu to po bytě smrdí, lae jinak nená žádný nepořádek v troubě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 11.6.2018 10:30

Pokud jsem si domů něco zanesla, tak většinou z rostlin. Já to nedělám a ani jsem se o to nepokoušela. Vím, že se to dělá, mě to ale připadne zbytečné. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.176 (?), 11.6.2018 11:30

Také to nedělám. Z posledních dvou pytlů substrátu pro pokojovky se vyklubaly smutnice- stačilo zapíchat do květináče lepící štítky, na které se smutnice nalepily. Mám v plánu rozprostřít další hlínu na slunci- prý UV záření všechno zabije.Máte s tím někdo zkušenost? V troubě se mi to nechce dělat kvůli zápachu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika