Zastřihnutí kontejnerového stromku



host - 80.26 (?) 
16.3.2024 0:12, zobrazeno: 203x

Zdravím. Prosím o radu - koupila jsem si broskvoň kontejneru (Konkrétně odrudu Modřinka). Můj dotaz zní - stříhat nebo nestříhat po vysazení? Je to dle množství větví 3 letý stromek, je již narašený, má nalité pupeny a vypadá to, že má pupeny i květní (asi 5, ale ty mám v plánu odštípat tak jako tak.- nechci nově zasazený stromek vyčepávat pokusem o plody). Ze zahradnictví přišel už zastříhaný na větve nějakých 50 cm dlouhé (ty poslední letorosty, na kterých jsou ty větní pupeny). Jsem totiž lehce zmatená - u stromku byl návod, že se kontejnerové stromky jen zakopou do země a již se nestříhají (Resp jen pak standardním způsobem, jak se stříhat mají v létě a na podzim). Na internetu se zase často píše, že se stříhají i ty vk ontejneru :D Ale přijde mi zvláštní oholit na 3 pupeny už 3 letý stromek. Děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 88.179 (?), 16.3.2024 9:26

Nejlepší bude, když přiložíte pěknou fotku. Taky záleží na tom, kolik máte kosterních větví. Pak se vám dostane kvalifikovaných odpovědí od zkušených pěstitelů (pravděpodobně protichůdných), a z nich si vybetere jednu možnost. Ale nestane se asi nic špatného ani v jedné variantě, zejména když nechcete letos plody. Broskve přirůstají jako blázen. Do konce léta budete mít větví, že nebudete vědět, co s nimi. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika