Střih Nektarinek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 157.239 (?) 
8.2.2017 10:20

...kdyby jenom voda čistáangry! Právě ty očividné praskliny jsou vstupní bránou pro dřevokazné houby. Jenomže jejich neblahé působení-takové, kterých si pěstitel všimne-a to ještě ne každý-se dostaví se zpožděním. Taky míza, která se neošetřenými-nezalepenými ranami řine, láka ke zdroji obživy hmyzáky-od kůrovců až ke mšicím... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 144.38 (?), 8.2.2017 10:56

Pane z Chropyně, už jsem tady četl hodně příspěvků, ale to vaše je teda něco. Můžete mi napsat, který druh kůrovce čeká na to, až uříznu větev na broskvoni a napadne ji? A ke mšicím. Až čtvrtá generace mšic jsou létavky, které by se mohly přemístit na místo řezu. Proč by to ale dělala, když v té době jejího života jsou všude možně mladé výhonky, na kterých se jí dobře daří? A ještě něco, řezal jsem opravdu spoustu broskvoní, ale ještě jsem neviděl řinoucí se mízu. Opravdu ne. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 8.2.2017 11:09

Pár důležitých rad od "profíků"












Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.1 (?), 8.2.2017 20:50

Pane Vysloužil, mám na Vás prosbu jako na odborníka.V práci máme jabloňový sad a dnes za mnou přišla zahradnice že zajíc ohryzal šest asi sedmiletých stromků v délce zhruba 40 cm dokola až na dřevo.Chtěl bych to zachránit přeplátováním ale nevím přesně kdy a jak postupovat.Větve by se snad daly použít už v březnu, ale kůra na pásky by šla sloupnout až půjde míza a to nevím jestli nebude pozdě.Děkuji za odpověď.Vašek L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.64 (?), 8.2.2017 21:56

Zdaleka nemám tolik znalostí a zkušeností jako pan doktor Vysloužil, který Vám určitě dá velmi fundované rady. Chci jen uvést svoji zkušenost:: asi 15 až 20 cm ohryzané kůry kolem dokola stromku jabloně jsem vyřešil tak, že jsem na kmínek nanesl asi 2 cm vrstvu jílovité hlíny a čerstvého kravince (asi 1:1), pak obalil obinadlem a snažil se to udržovat vlhké. Stromek jsem tak zachránil. V literatuře se píše o přemostění holého místa "rouby", kterých je více kolem dokola. To jsem ale nezkoušel.

 Buďte tak hodný a časem napište svoje řešení a jak dopadlo. Díky Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 8.2.2017 12:36

Barcelona x Real.       Sparta x Slavia.      Depešáci x Metalisti.     Schwarzenberg x Zeman (za toto to vymažú...).  

Zatierači x nezatierači.

Ži a nechaj žiť.  Rob si podľa seba.           IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.64 (?), 8.2.2017 16:43

Souhlas s předchozím.

 nechci psát moudra,  uvedu jen svoje zkušenosti s nektarinkou:

nutno stříkat více než broskvoň,  víc trpí moniliózou plodů. Když to podcením, tak ten rok zbyde tak 10%  úrody. Stříkám hlavně mědí

prospívá jí důkladné stříhání, kotlovitá koruna, nevhodné letorosty ustřihnu co nejdřív i v průběhu vegetace

rány nezamazávám a stříhám po násadě plodů, abych zároven reguloval jejich počet a polohu

důsledná probírka plodů

v průměru koruny odstranit trávu a udržovat povrch bez porostu okopáváním železnými hráběmi. Poničené kořínky mně nevadí, stejně při přísušku odejdou.  Mulčuji, rozpadlý mulč zapracuji spolu s hnojivem při "okopávání"

V porovnání s klasickou broskvoní mám pocit, že je s nektarinkou víc práce a méně užitku.  Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 65.25 (?), 8.2.2017 16:51

Ať si zájemci o pěstování nektarinek přečtou především poslední větu příspěvku pana Jirky. Je pravdivá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 8.2.2017 19:38

Není to až tak dávno co jsem tady presentoval podobný názor.Takže souhlasím s pány Jirkou a Kamilem, Ferda bude zřejmě proti.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.23 (?), 8.2.2017 20:39
Jirko muzu se Vas zeptat v cem je nektarinka narocnejsi oproti broskoni? Ptam se proto ze mam 2letou Venusku tak abych se pripravil. Diky Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika