Postřik proti kadeřavosti



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?)
28.2.2010 16:18

Nejvíce by to prospělo meruňkám, ale je to dobré i na třešně a švestky (některé odrůdy tím trpí) a sice proti rakovinnému odumírání větví a dalším korovým nekrozám. A při rašení švestek i proti puchrovitosti, která se objevuje v některých pro ni příhodných letech (když je vlhké a chladnější počasí na začátku rašení a nástup vegetace se protahuje).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 28.2.2010 12:29

Chystám se postříkat dneska broskve Kuprikolem a chtěl bych se zeptat, jestli prospěje jabloním, švestkám a meruňkám stejný postřik. To pro případ, kdyby postřik zbyl. Je to k něčemu? Nebo mědňaté příprtavky na tyto stromy nepatří?
Díky 
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 28.2.2010 16:18

Nejvíce by to prospělo meruňkám, ale je to dobré i na třešně a švestky (některé odrůdy tím trpí) a sice proti rakovinnému odumírání větví a dalším korovým nekrozám. A při rašení švestek i proti puchrovitosti, která se objevuje v některých pro ni příhodných letech (když je vlhké a chladnější počasí na začátku rašení a nástup vegetace se protahuje).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 28.2.2010 16:21

Děkuji za reakci, 2l postřiku vyšelo přesně na tři broskve, tak nebylo co řešit. Ale tato informace se může hodit pro příště. 
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 18.12.2018 15:27

Už jste ošetřili broskvoně proti kadeřavosti nebo to necháváte na předjaří? Já jsem stihl jen jednu zahradu. Snad mi počasí dovolí ošetřit všechno do konce roku.

Rosič a šampion
Rosič a šampion
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 18.12.2018 16:13

Vidíte nějakou výhodu oproti postřiku v předjaří? Někdy jsem stihl postřik na podzim, jindy ne. Postižení kadeřavostí bylo vždy dáno spíš tlakem choroby v daném roce než termínem prvního postřiku. Letos jsem stříknul až na jaře, kadeřavost nebyla žádná. Troufám si ale říci, že v tomto roce by nebyla i kdyby se nestříkalo vůbec. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 18.12.2018 16:17

Taky jsem postřik mědí nestihl, při vánoční oblevě mám v plánu stříknout Kocidem 2000 a v předjaří Kuprikolem.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 18.12.2018 16:18

Nechávám až na jaro, tento rok první postřik kuprikolem byl už koncem ledna - pupeny byly nalité, druhý při oteplení cca březen a třetí Thiram hned po řezu těsně před rozkvětem, kadeřavost minimum až nulová podle odrůdy.laugh

Jen nevím jestli mám stříknout i očka naočkovaných broskvoní na myrobalánech? surprise  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 18.12.2018 17:25

já na jaře očka naroubovaných broskvoní budu stříkat určitě. Právě u nich je podle mě důležité, aby první lístky nebyly napadené a celkově se tak očko neoslabovalo v růstu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 18.12.2018 19:05

Nově naočkované broskvoně nestříkejte kuprikolem v době, kdy postřik do večera nestačí zaschnout a v noci přijde mráz. Hrozí vážné poškození oček.  P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 18.12.2018 19:06

Ok, tak stříknu i očkovance. Díkyyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika