Plody nektarinky praskají a hnijou



Stránky: 1,  2   
jerryvcely - (13) - 238.75 (?) 
25.7.2010 14:50, zobrazeno: 18868x
Mám nektarinku již asi třetím rokem a loni měla dost plodů, které však nedozrají jsou velké a prasknou.Do praskliny pak vosy a různý hmyz zanese infekci a plody začnou hnít.Tento problém mám i letos.Plody se začaly nalévat a také začínají praskat.U některých je stejný problém jako loni.Co dělat a netruchlit?Prosím poraďte, děkuji,
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 159.234 (?), 26.7.2010 20:04

Měl jsem stejný problém s nektarinkou (odrůdu neznámé). Za 12 let naplodila mraky plodů, která však nedozrávaly. I když to byl pěkný stromek, tak jsem ho vykopal. Nyní zkouším Tenu a ta vypadá, že dozraje, jestli dozrávat nebude tak pofrčí.

Mám pocit, že nektarinky budou mnohem náročnější na oblast pěstování, než-li broskvoně, které jdou na mé zahradě dobře ve všech odrůdách, které mám.

HS (Ústecko 250 m.n.m.)

Tena
Tena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.135 (?), 28.7.2010 18:26

Kupovat ovocné stromky by jste měl kupovat podle toho, do jaké zóny se mají sadit. Některé odrůdy na praskání plodů trpí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jerryvcely - (13) - 238.75 (?), 29.7.2010 13:54
Domnívám se, že podřipsko, kde se pěstují meruňky a broskve jsou tou vhodnou oblastí i pro pěstování nektarinek.Pak by se nedaly pěstovat snad nikde.Ale díky za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.133 (?), 31.7.2010 15:35

Mám ten samý problém. Dva roky jsem mněl hezkou úrodu a další dva roky jsou popraskané a hnijou. Nevím co s tím. Asi vykopat.

Georg

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.56 (?), 10.8.2010 21:14

Měl jsem tento problém každý rok, nektarinka krásně přirůstala, kvetla a nic z toho, tak jsem ji vykopal, brosve bez problému, s nektarinkama jsem skončil, broskve jsou stejně chutově jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jerryvcely - (13) - 250.143 (?), 14.7.2011 22:49
Tak letos jsem si poradil tímto způsobem: poprvé jsem nektarinku postříkal japonským přípravkem proti americkému padlí a rakovině a podruhé přípravkem Sulka.A myslím, že je po starostech.Plody krásně rostou a červenají, sice sem tam někde monilioza ale nepatrná zřejmě postřik špatně zasáhl plod ale je to již snesitelné a nějaká úroda bude.Nechce to hned házet flintu do žita a likvidovat již vzrostlý pěkný stromek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 146.244 (?), 29.7.2011 9:25
Mám stejný problém. Nektarinku mám již pátým rokem. První, bohatá, úroda byla třetím rokem, nepočítám-li bohatou návštěvu mtavenců. Vloni odpočívala, myslel jsem. Letos velmi bohatá násada, korektní růst plodů, který se však s příchodem studeného období zastavil. Plody popraskaly, do prasklin se zanáší infekce, ale hlavně jsou tvrdé, jako ořech a rovněž vzhled mají jako ořech. Některé se začaly vybarvovat. Již více než polovinu jsem musel díky hnilobě vyhodit a mám pocit, že tak dopadnou i ostatní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 29.7.2011 22:41

Nektarinky jsou daleko náchylnější na praskání plodů než broskve. A vzniklá prasklina je vstupní bránou pro moniliovou hnilobu. Pro zabránění šíření choroby je nezbytné včas zlikvidovat postižené plody.

O fungicidní ochraně proti této chorobě bylo diskutováno nedávno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.106 (?), 30.8.2011 17:14
Nektarinek bylo letos habaděj. Ze tří plodných stromů jsem jich měl tolik, že jsem se jimi přejídal a ještě spoustu rozdal známým.
Nektarinky v srpnu r. 2011
Nektarinky v srpnu r. 2011
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika