Nejlepší postřik proti kadeřavosti?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?) 
6.3.2015 22:32

Takto, myslím, otázka nestojí.Mancozeb také účinkuje při preventivním ošetření proti kadeřavosti. Kdysi jsem ho rovněž používal, ještě jako Novozir.
Měďnaté přípravky mají tu výhodu, že mají i baktericidní účinky, mohou tedy ochránit květy při slabých nočních mrazících, ale hlavně působí i proti korovým nekrózám a rakovině dřeva. I proto dávám u broskvoní přednost mědi před mancozebem.

U ostatních ovocných druhů má proti houbovým chorobám mancozeb daleko širší využití než měď. přípravky. V sólo aplikacích proti většině houb. chorob nijak nevyniká, ale je výborný partner do kombinací, především se systémovými fungicidy (triazoly, SDH inhibitory, strobiruliny).Má od nich odlišný mechanismus účinku a působí na buňku houby na několika místech současně. Tím zvyšuje účinnost těchto systémových fungicidů a omezuje riziko vzniku rezistentních hub k fungicidům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.3.2015 23:11

Zeptám se čistě teoreticky, jestli je vhodné použít Dithane v kombinaci s Talentem nebo Horizonem k postřiku proti moniliovému úžehu. Sporgon totiž nemám. Zřejmě to vhodné je, podobně jako kombinovat k těmto fungicidům Zato.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 7.3.2015 10:14

Možné to je. Talent či Horizon použít v plné dávce a Dithane stačí přidat v koncentraci 0,15%. Já ho přidávám  k Zamiru, když ošetřuji lísky proti Monili laxa.
Dnes jsem zjistil na některých pupenech angreštu Prima první zelené špičky. Lísky, počítám, že začnou prášit někdy od pondělka. Tak zítra mě čeká ošetřování broskvoní Kocide včetně u příbuzných a známých.Prognóza počasí je příznivá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.75 (?), 7.3.2015 20:29
Máte někdo prosím zkušenosti s používáním přípravku DELAN 700 WDG, výrobce BASF.Chtěl bych ho použít jako druhý postřik za čtrnáct dní po postřiku Championem, na který se chystám zítra, případně v pondělí. A ještě jeden dotaz na použití smáčedlo SPARTAN, mám zbytek, lze použít s přípravkem Championem?. Mirdas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 8.3.2015 8:49

Ten Spartan se Championem, samozřejmě použít můžete.  Osobně na kadeřevost dávám přednost Syllitu před Delanem. Pokud se kadeřevost u vás či v okolí vyskytuje pravidelně, doporučuji v souladu s doporučením firmy BASF použít koncentraci Delanu 0,15% a ošetření provést nejpozději za 10-12 dní po Championu.Zde záleží na průběhu počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 154.2 (?), 13.3.2015 14:18

Na kadeřavost postřik mlékem, několikrát, kdykoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.3.2015 14:39

Pro "Kristovy drahý rány", to mně připomíná mléčný postup proti plísni bramborové na rajčatech. A výsledek? Žádný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 13.3.2015 14:58

V dobách, kdy bylo jen omezené množství přípravků dostupných pro zahrádkáře a malopěstitele se dopručovalo na škůdce a choroby ledacos. Mezi lidmi kolovala neuvěřitelná až bizarní doporučení.
Pamatuji už ledacos, ale o mléku, co by "fungicidu", jsem ještě neslyšel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.132 (?), 13.3.2015 17:48

Ja som pocul o jogurte a mlieko moze byt podobne. Pritomny lactobacylus moze byt ucinou bakteriou proti hubam. I ked tiez v realne vysledky moc neverim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 28.101 (?), 13.3.2015 18:56

Změní se chemické složení a pH na povrchu listu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika