Náhlé zaschnutí vyrašených letorostů u letošní broskve



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?) 
3.5.2014 0:34

Je to ten co máte v příspěvku 24.4.2014 20:29 výše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 3.5.2014 8:43

Dobrý dem Mirku

a máte možnost srovnat s ránami ošetřenými jinými balzámy, neišetřenými či s užitím klasického JenTenU?

Taky zkuste napsat (všichni kdo jej máte) datum výroby či číslo výrobní šarže. Napište i způsob aplikace = někdo nejdřív stříhá a ošetření balzámem dělá až druhý den apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 3.5.2014 9:46

Takhle podrobně jsem to nikdy nesledoval, šarže ani datum výroby balzámu již na víčku není. Abych pravdu děl, tak nikdy jsem si usychání do souvislosti s balzámem nedával. Používám jej nějaký ten poslední pátek na ošetření větších řezných ran, dříve jsem na to měl balakryl nebo jiné podobné barvy. Já mívám spíše problémy s usycháním celých větviček, zvláště po zakrácení při výsadbě nebo i krátce po ní. Už si ani nenechávám při koupi zkrátit větvičky přímo u prodejce na nějaké ty dvě očka, ale nechávám pro sichr rezervu. Jak na sviňu vždy odejde větvička kterou potřebuji na vytvoření korunky.

Konkrétně tahle broskvoň měla při koupi bohatou korunu (štíhlé vřeteno) s rozvětvenými větvemi až metrové délky, celkem silnými a proto jsem to ošetřil balzámem. Pokud by byly tak do půl centimetru průměru, tak to neošetřuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kranex - (47) - 218.158 (?), 3.5.2014 9:57

mne takto zaschli cerstvo vyrasene nastepene ocka burlatu na divej ptacke, zadna chemie nebola pouzita...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 3.5.2014 9:58

Souvislost s produktem z Hlubny Brno je více než na 90%. Broskev jsem po výsadbě zkrátil velmi dost, jak je to nutné. Všechny rány a to i níže na kmenu jsem zamázl tím šmejdem. Takže to otrávilo asi celý stromek. Nevypadá nikde že by níže na kmínku rašil, ač je dřevo evidentně živé-kůra je zelená. Také na řezech větviček je vidět vyloženě zaschlý černý cca 3-5mm špunt odumřelého pletiva a kolem zaschlých letorostů na jednoletém lonském dřevě je vidět takové zvláštní vystoupnutí-vyhřeznutí jako by mokvající v místech kde vyrašil-vyrazil ten zaschlý letorost. Vidím to tak že broskev dopadne jako merunka zasazená před pár roky a ošetřená tímto šmejdem z Hlubny Brno. Letos se možná někde objeví pár lístků ale bez normálního růstu letorostů a přes zimu stromek uschne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 3.5.2014 10:17

Dobře.Jak to, že Vám však nezaschl i čtvrtý výhon?P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 3.5.2014 10:24

Jak jsem včera tu už psal, právě zasychá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.9 (?), 3.5.2014 12:44

Dobrý den, nechci jitřit zklamání nad usychaícím stromkem, ale chtěl bych napsat, že výše vyfocený Stromový balsám z Hlubny Brno používám cca 20 let. Ročně spotřebuji tak 2-4 kelímky. Protože jsem si před lety přečetl příbalový leták, nepoužívám ho na zatírání řezu na jednoletých výhonech, ale jinak všude. I při roubování za kůru jím zatírám ránu na podnoži kolem roubů. Konce roubů zatírám štěpařským voskem Jenten (až do loňska jsem používal plechovečku s datem výroby 1981 - to jen pro ilustraci, jaké množství vosku za rok asi spotřebuji).

Kdysi jsem si míchal latex s živočišným uhlím a růstovým stimulátorem, občas koupím i jiný výrobek, ale vždy se pokorně vracím k osvědčené kombinaci Stromový balsám + Jenten. Dělal jsem si i srovnávací pokusy při hojení ran po odstraněných větvích, Stromový balsám s převahou vyhrál.

Upozorňuji, že mé zkušenosti s broskvemi a meruňkami jsou malé, pěstuji hlavně jabloně a hrušně, ale nikdy jsem nezpozoroval žádné poškození stromku, které bych mohl přičítat použití Stromového balsámu. Ale některým jiným výrobkům se radši vyhýbám.

JZ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.7 (?), 3.5.2014 17:00

Stromový balzám je fantastický na kmínky jabloní po okusu zajícem. Zbytky okousaných pletiv se pod ním krásně propojují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 6.8.2014 20:45

Tak přináším novinky o srpnovém vývoji nebo spíše smrti letošní broskve. Jediný letorost který nezaschl, dorostl cca 50cm a byl bujný. Avšak postupně se na jeho počátku-patce u kmene začala objevovat čistě hnědá odumřelá kůra, byl vidět jasný přechod odumření, takže se nejednalo o přirozené vyzrání kůty-dřeva. Současně se na tom místě objevily malé nepatrné výrony smoly. Listy letorostu postupně z tmavě zelené barvy přešly na žlutě zelenou barvu. Nakonec při větru se celý letorost v místě zhnědnutí a výronů smoly ulomil. Je to klejotok? A jestli je, jak je možné že se objeví tato nemoc u nového letošního stromku?? Nebo je to spíše následek toho šmejdu z Hlubny Brno...

Jasně je vidět hnědá odumřelá kůra-pletiva.
Jasně je vidět hnědá odumřelá kůra-pletiva.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika