Kdy postřik proti kadeřavosti?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?) 
2.5.2010 19:47

a odkad, ze jste? u nas minimum-19st a vsude odkvetly jak splaseny... Berounsko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 2.5.2010 19:54

Ostravsko. Myslím, že pomrzly lehce narašené pupeny. Vedle rostoucí meruňky vypadaly jako nevěsty a mají i pěkně nasazené plůdky... Zajímavější je spíše fakt, že těch málo květů broskvoní nebylo opyleno a to i přes výrazně lepší počasí, než tomu bylo u meruněk. Možná proto, že kvetly masivně třešně, a začaly nakvétat jádroviny.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 2.5.2010 20:01

Pane Mičurinče, vymrznutí broskvoní nebylo způsobeno těmi velkými zimními mrazy okolo minus dvaceti a méně stupňů, ale jarními mrazíky, které přišly přibližně v 1/2 dubna, kdy už byly stromy hodně napučené a začínaly kvést a do toho přišly ty zákeřné noční mrazíky od nuly do minus pěti stupňů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 2.5.2010 20:05

mel jsem za to, ze Vam je poskodily zimni mrazy... u nas to prave zjara nikterak nenamrzlo, proto jsem s jarnimi mraziky vlastne nepocital..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 2.5.2010 21:00

Nás postihla kalamita s broskvoněmi taky. Nemyslím si, že by to bylo způsobeno jarními mrazíky, při nich ještě pupeny nebyly narašené. Většina z nich totiž nenarašila vůbec. Zajímavé, že vedle stojící meruňky nepomrzly vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 2.5.2010 21:41

U nás v Pošumaví broskvoně přečkaly zimu relativně v pohodě, i když i tady běhal sibiřský děda Mráz se svojí berlou mrazilkou. Na přelomu března dubna se stromky pěkně "rozjely" a měly napučené všechny větve. Pak přišly ty jarní mrazíky a asi 1/2 všech vegetativních pupenů zaschla a opadala.Z květních pupenů zůstalo jen torzo. Měli jsme tady několik dní po sobě přízemní mráz okolo minus 2÷4 st.C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 2.5.2010 22:35

Broskvoně jsem stříkla 2 x, kvetly hodně, první lístky byly pěkné, teď už se objevují zkadeřené a stromky se vůbec tváří nějak divně, jako by se zarazily. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.194 (?), 5.5.2010 14:04

přesto že jsem stříkal kuprikolem dvakrát na jaře   a jednou na podzim tak už mám kadařavost na lístcích. Broskve kvetly jako zběsilé a kadeřavost je jen na koncích větví. Asi rovnou listí otrhám a budu doufat že vyroste nové nekadeřavé

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 5.5.2010 14:08
Já jsem to taky neodbyl a tady je výsledek.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
u tohoto odkvetlého stromku to není tak hrozné jak u jeho kolegy vedle, který nekvetl, zajímavé
u tohoto odkvetlého stromku to není tak hrozné jak u jeho kolegy vedle, který nekvetl, zajímavé
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.117 (?), 8.5.2010 21:16

Taky jsem stříkala a stejně se kadeřavost objevila.:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika