Kadeřavost broskvoně



Hloupej sedlák - (17) - 60.157 (?)
7.7.2010 9:53

V nouzi každá rada dobrá. Jeden z možných způsobů, jak česnek může pomáhat je, že silice v česneku likvidují letošní spory kadeřavosti a jeho přínos se projeví až další rok menším množstvím sporů.

Hned po sklizení česneku zasadím několik stroužků pod broskvoně. Sice nedoroste, ale třeba pomůže.

A co rovnou strom postříkat česnekem, nebylo by to účinější??? :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
vrba - (18) - 146.240 (?), 6.7.2010 11:05, zobrazeno: 43121x

Přeji všem hezké léto. Chtěl bych se optat, zda má někdo zkušenosti z vysázením česneku kolem broskvoně. Můj soused tvrdí, že to je proti kadeřavosti, ale jelikož to je " MIČURIN" tak mu moc nevěřím.                                              Zdárek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 6.7.2010 13:42

Já jsem loni kupoval sulku a kamarád z jižní moravy mi říkal, že to je lepší česnek v okolí stromů. Tak jsem to nějak nechápal, nedalo mi to a nechal jsem si to vysvětlit. Prostě jen řekl, že česnek má ty účinky a nejen na kadeřavost. Samozřejmě sady takto ošetřovat není možné, ale několik stromů na zahradě je snadné a zdravé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 6.7.2010 14:04

Co se týče česneku tak zkušenosti nemám ale ani si nedovedu představit jakým způsobem by se "realizoval" pod stromy. Pod nimi mám kruh bez trávy a zbytek se snažím udržovat sekačkou aby zbytečně půda nezarůstala. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 6.7.2010 14:09

To není podstatné, jak byste se realizoval, to v dotazu nebylo. Dotaz byl na to, zda to má nějaký význam sázet česnek kolem broskvoně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 6.7.2010 14:32

Nevím jak na kadeřavost, pod Bergeronkou mám česnek, takový ten´co se tam kdysi zapoměl a ted se tam pořád pár rostlinek objevuje, proti moniliové spále jsem stříkala, ale loni, když měla meruňka poprvé, moniliová hniloba se objevila jako na těch bez česneku. Tak proti ní asi nepomáhá. Jinak květináři radí zasadit stroužek česneku do květináče s kytkou - prý odpuzuje škůdce, u ibišků nezabralo. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 6.7.2010 14:35

Letos mají všechny broskvoně kadeřavost jako snad nikdy. Je pravda, že některé odrůdy byly postiženy víc než jiné, ale všechny hodně. V meziřadí stromků mám záhony. Dokola kolem stromu vysazeno nic nemám, ale jedna z broskvoní se tak nachází asi 1 - 1,5 m od záhonu česneku. Napadená byla stejně jako ty citlivější.
   Přítomnost určitých rostlin může (snad zápachem?)  odpuzovat některé živočišné škůdce, ale neznám případ, kdy by účinně působila proti strupovitosti, padlí, plísni, monilii, botrytidě, rzím či jiným houbovým chorobám. Navíc, kadeřavost se šíří (a postřiky jsou smysluplné) poměrně brzy zjara. V době plné vegetace - tedy i česneku - není již choroba ovlivnitelná.  Proto mi přišla úvaha o boji proti kadeřavosti česnekem úsměvná. Nemluvě o dost rozdílných nárocích na závlahu, apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.36 (?), 6.7.2010 14:51
Suhlasim s vami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 7.7.2010 13:14

Ve světě (Státy, Kanada) se začíná rozmáhat ochrana proti houbovým a bakteriálním chorobám za pomoci postřiků, obsahující   bakterie rodu Bacillus.  

Nevím přesně, zda jde o opravdovou biologickou ochranu (tj nasazení bakterie) či jen o postřik nějakými metabolity (zřejmě antibiotika), každopádně to tam používaj i proti kadeřavosti. Zázraky bych ale nečekal - oni to tam prezentují jako že "účinnost je srovnatelná s konvenční chemií", takže problémy letoška by Bacillus asi nevytrhnul... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hloupej sedlák - (17) - 60.157 (?), 7.7.2010 9:53

V nouzi každá rada dobrá. Jeden z možných způsobů, jak česnek může pomáhat je, že silice v česneku likvidují letošní spory kadeřavosti a jeho přínos se projeví až další rok menším množstvím sporů.

Hned po sklizení česneku zasadím několik stroužků pod broskvoně. Sice nedoroste, ale třeba pomůže.

A co rovnou strom postříkat česnekem, nebylo by to účinější??? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 6.7.2010 14:34

Moc nevěřím na snadná řešení. Pěstování česneku jako prevenci proti kadeřavosti mi připomíná pěstování jisté kytky jako odpuzovači krtků

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika