Kadeřavost broskvoně 2024



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4496) - 2.164 (?)
7.2.2024 14:52

Zahradník je podle mě strejc, co někdy něco zaslechl o kadeřavosti broskvoně v souvislosti s lískou. Samozřejmě to je nesmysl. Kvetení lísky je jen indikátor. Kdysi dávno, v minulém tisíciletí, jsem byl ve spolku zahrádkářů, ale díky takovým jsem včas prchl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1793) - 168.103 (?), 7.2.2024 11:22

už tolikrát jsem si říkal, že se zařadím do proudu a postříkám broskvoně, jako ostatní pěstitelé. Jenže když by byl vhodný termín, tak postřik, nevím proč, zase odsunu až na nejzasží dobu těsně před rozkvětem. Zvyk je železná košile. Vloni byl rok pro kadeřavost nadmíru příznivý a i u mě jí stromky ošetřené jen jednou před květem měly poměrně dost. Naopak velmi raně kvetoucí broskvoně, které byly ošetřené před květem mědí dvakrát s odstupem jednoho týdne, dopadly poměrně dobře a úrodu broskví jsem měl celkově dobrou. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
UweFültr - (2) - 112.181 (?), 7.2.2024 13:11

Dobrý den,

minulý rok jsem koupil zahradu, kde je několik broskvoní, které loni byly silně napadené kadeřavostí a úroda byla nulová. Přes známého se tu tehdy stavil zahradník, víceméně hlavně pourčovat některé druhy rostlin apod. Ke kadeřavosti zmínil něco ve smyslu, že není vhodné, aby broskvoně rostly v bezprostředním sousedství s lískou, což je náš případ. Prý se snad choroba může z lísky šířit na broskvoně. Zkoušel jsem o tom něco hledat, ale nacházím akorát informace o tom, že líska je indikátor správné doby na postřik proti kadeřavosti (u nás zatím nepráší). Je tedy na výše uvedeném něco pravdy? 

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4496) - 2.164 (?), 7.2.2024 14:52

Zahradník je podle mě strejc, co někdy něco zaslechl o kadeřavosti broskvoně v souvislosti s lískou. Samozřejmě to je nesmysl. Kvetení lísky je jen indikátor. Kdysi dávno, v minulém tisíciletí, jsem byl ve spolku zahrádkářů, ale díky takovým jsem včas prchl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 7.2.2024 15:29

Pravda je, že jsem žádný úplatek nevzal a ta částka taky nesedíwink! A Kuky, nechoďte prosím na nás s těmi cizími termity, jakoby indikátor-holý prst- ukazatel z něčeho lísku vyviňovalcheeky. Zahradník, to je pojem, před tím se i Koruna česká otřásá v základechlaugh...SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3263) - 60.9 (?), 7.2.2024 18:49

Dnes jsem střikl své dvě broskvoně Kuprikolem.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.165 (?), 10.2.2024 11:53
U mne v Podkrkonoší přes 400 m n.m. 2 odrůdou různé lisky zatím spí ale o 70 m dál další odrůdou jiná už má protáhlé viditelně jehnedy. Angrestu mám asi přes 10 odrůd a dnes z nich 2 keriky mají pupeny s už vylezlymi zelenými špičkami, ostatní zatím spí nebo pupeny se jen začínají nalévat. Z posledních let co jsem to začal sledovat (a zkoušet broskvone) vidím že rozptyl indikatoru může být značný podle toho co komu roste na zahradě nebo okolí za odrůdy. Jak koukám právě z okna tak to asi ale půjdu už také postříkat :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.219 (?), 10.2.2024 16:33

Amet hlásí hodnoty kolem 1500, takže na postřik mědí měl už být před 3 dny. Při obhlídce jehnědy lísek práší, některé broskvoně tlačí už zelené špičky z pupenů, ale Haveny ještě nevystrkují. Severovýchod 250m MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.36 (?), 10.2.2024 19:45

V naší části HK mají lísky jehnědy natažené, ale nepráší, Zlatý fík zatím spí. Dnes jsem stříkla Venus i Redhaven Kuprikolem, na pupenech byl už znát pohyb.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.219 (?), 10.2.2024 20:15

Zrovna ten angrešt Zlatý fík mám, je ve stínu kde ještě není slunko v nejchladnější části zahrady kde bývá studená zem nejdéle. No a už je několik milimetrů vyrašený zelené lístky má. Vše se dalo do pohybu stačilo několik teplejších deštivých nocí. Kdo nebyl v zahradě poslední dny bude čučet. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4496) - 2.164 (?), 10.2.2024 22:57

Jak už mají broskvoně zelené špičky, tak je na postřik skoro pozdě. V této fázi bych místo mědi použil Syllit. Organický, hloubkový fungicid. U nás v malém balení není, ale v EU je dostupný i pro zahrádkáře. Jinak i ve fázi zelených špiček lze ještě mědí (pro jistotu) stříkat. Později měď lístky pálí. Já bych měl postřik zopakovat cca 20.2., po 14 dnech. Druhý postřik ale udělám už po týdnu, mědí. Borskvoně zase čeká dlouhé rašení, což je špatné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika