Broskvoně - kadeřavost - rok 2010



host - 199.121 (?)
7.5.2010 13:23
A co teď teda s tím? Všechno přece nemůžu ustřihnout mám tento rok nasazený stromek a potřebuje růst výhonů.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.90 (?), 6.5.2010 0:00, zobrazeno: 69766x

Dnes jsem byl na zahradě a překvapila mě kadeřavost na broskvoních, které jsem ošetřil 2x Cuprikolem. Chtěl jsem původně udělat postřik ještě Sylitem, ale vítr mně odradil. Loni nebyla kadeřavost a vzhledem k průběhu zimy jsem si říkal, že snad ty 2 postřiky stačí. Nyní po deštích broskvoně poskočily v růstu a hle, kadeřavost se projevila. Jak je to u vás? Poloha Brandýs n/L.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 6.5.2010 6:48

Poctivě stříkáno a takhle to dopadlo (BV)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 6.5.2010 18:59

Stříkáno taky 2x mědí, každým rokem to stačí a ejhle, letos nikoli. Redhaven je v celku v pohodě, FM3 je na tom o hodně hůře. Dnes jsem stříhal broskvoně, tak jsem kadeřavost střihem odstranil (projevovala se hlavně na koncových pupenech). Ani mě u toho nebolelo srdce, o plody jsem totiž díky vymrznutí pupenů přišel :-(. Což už, příští rok to bude beztak lepší...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 164.129 (?), 6.5.2010 20:42

Pane Martune, jsem z Havířova, takže blízko. Dá se s kadeřavostí ještě něco dělat? Má smysl ještě stříknout? Četla jsem v radách že se může ještě Delan nebo Dithane. Ještě jsem se chtěla zeptat kde se tady dá sehnat ten levný zelenošedý kámen jak jste uváděl jinde. Děkuji za odpovědi Michaela 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 6.5.2010 21:25

Po odkvětu už žádný fungicid nepomůže a Dithane už vůbec ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 161.107 (?), 7.5.2010 8:38

Stříkal jsem 3x Kuprikol a Sylit a nemám ani náznak kadeřavosti, -odrůdy Amsdenova a P. Delbard.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 199.121 (?), 7.5.2010 13:23
A co teď teda s tím? Všechno přece nemůžu ustřihnout mám tento rok nasazený stromek a potřebuje růst výhonů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.178 (?), 7.5.2010 19:51

Stříhal jsem dnes známému broskvoně 4 stromky.Nestřikal ničím proti kadeřavosti 3 stromky byly výrazně poškozeny až téměř zničeny kadeřavostí ale jeden uplně bez příznaku.Má i jiný habitus korunky roste metlovitě nahoru ma i jiný tvar květu- miskovitý.Znamý neví odrudy, ani neví jestli jsou to semenáče nebo očkovanci.Stromy rostou vedle sebe takže i míra infekce choroby by měla být stejná.Nevim jakou kvalitu maji plody, ale co myslíte, stojí za to ten stromek sledovat z duvodu odolnosti proti kadeřavosti.Máte někdo podobnou zkušenost.Přišlo mi to zajímavé v tom zdravotním stavu byl do oči bijící rozdíl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.43 (?), 8.5.2010 9:44

Dobrý den,

jako začáteční bohužel nepřispěju žádnou zkušeností. Jen jsem se chtěla přizeptat - pochopila jsem, že pokud broskev napadne kadeřavost, měl by se snad ostříhat. Je to taky můj případ i přes trojí stříkání. A i tak chudina dopadla ještě hůř než na většině obrázků co jsou v diskusích vyvěšeny. Minulý rok bez problémů. Poradíte mi prosím jak na to?

Děkuji Eliška

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 8.5.2010 9:51
Nejvíce napadené listy otrhávám ručně a pokud je napadena celá větvička tak ji ustřihnu ale s ohledem na jinde rašící výhony. Pokud je napadení silné a stromek musí obnovit většinu listů přihnojím ho dusíkatým hnojivem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika